You are here:Start>Forum>Forum>VW>Jaki płyn chłodniczy do VW

Forgot password? | Forgot username?

Jaki płyn chłodniczy do VW

Jaki płyn chłodniczy do VW

Na forum Toyoty przeczytałem, że niektórzy producenci płynów chłodniczych dodają preparaty zapobiegające osadzaniu się zanieczyszczeń na ściankach silnika. Zarówno skład chemiczny preparatów jak i materiały w z jakich wykonane są np. przewody chłodnicze mogą spowodować, że ciecz wejdzie w reakcję, co może doprowadzić do uszkodzenia silnika. W związku z tym bardzo ważną kwestią jest aby stosować płyn przewidziany przez producenta.  Ja pierwszy raz o czymś taki słyszę więc wdzięczny będę za opinie w tej sprawie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jaki płyn chłodniczy do VW

Nigdy nie słyszałem o takich obostrzeniach. Zalecenia producenta w znakomitej większości przypadków nie mają nic wspólnego z troską o pojazd użytkownika. Jest to sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Firmy dogadują się ze sobą i w zamian za "zalecanie" jakiegoś produktu otrzymują kasę. Stosownie produktów zalecanych przez producenta ma ten plus, że teoretycznie powinny one spełniać 100% swojej funkcji więc nie trzeba ślęczeć czytając specyfikację i szukać właściwych produktów. A co do samego płynu to podejrzewam, że silnikowi nie zrobi większej różnicy czy zalejesz go Petrygo czy Glycoshellem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jaki płyn chłodniczy do VW

Takie gadanie, jakby słuchać producenta to należałoby kupować tylko oryginalne części, naprawiać auto tylko w ASO. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze  nowyt/winking

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jaki płyn chłodniczy do VW

U mnie w firmie, szef serwisu kazał mi jeździć w godzinach szczytu przez całe miasto po płyn bo akurat takiego nie mieliśmy na stanie a producent taki zalecał. Sprzęt i tak jeździł na tym co było akurat pod ręką ale gość miał straszne parcie, żeby to był ten konkretny. Efekt był takie, że go wszyscy wyśmiali. Bo jak się okazało to nawet Ci który takie zalecenia przedstawili mieli je głęboko w d...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
38

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top