You are here:Start>Forum>Forum>OPEL>Sprzęgiełka piast- Frontera

Forgot password? | Forgot username?

Sprzęgiełka piast- Frontera

Sprzęgiełka piast- Frontera

Chciałbym się dowiedzieć czegokolwiek na temat tych sprzęgieł. Na różnych forach i w rozmowach z właścicielami ten tema jest żywo dyskutowany. Niektórzy uważają, że jest to najbardziej awaryjna część tego samochodu inni raczej z politowaniem przyjmują takie opinie. Ma ktoś, jakieś info na ten temat ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Sprzęgiełka piast- Frontera

Frontera zbiera baty za awaryjność i nie bez przyczyny, bo największą bolączką  tych aut są właśnie automatyczne sprzęgiełka w piastach. Za ok 500zł można kupić i założyć sprzęgiełka manualne , które są dużo mniej zawodne. Zresztą każdy kto używa Frontery na off road używa właśnie takich.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Sprzęgiełka piast- Frontera

Trochę to od czapy, żeby sprzęgi były manualne. Dla niedzielnych offroadowców to nie problem bo oni jadą na miejsce zabawy przestawiają i hulają, potem znowu przestawienie i powrót do domu. Jeśli jednak auta używa się cywilnie a przejazd jest tylko częścią większego odcina to manualne sprzęgła to dramat.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Sprzęgiełka piast- Frontera

Niestety, i tak źle i tak nie dobrze. Taki urok Frontery, jedni ją kochają, a inni złośliwie nazywają "autem terenowym dla biedaków".

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Sprzęgiełka piast- Frontera

Kiedyś przysłuchiwałem się rozmowie dwóch offroadowców. Wspominali coś o modyfikacji mostów która umożliwia pozbycie się tych sprzęgieł. Szczegółów nie znam a na forach nic o tym nie znalazłem. O ile wiem to prawdziwe terenowe samochody mają to inaczej rozwiązane ale to są koszty które w przypadku frontery są zupełnie nieuzasadnione.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
4

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top