You are here:Start>Forum>Forum>OPEL>Astra III i problem rdzy

Forgot password? | Forgot username?

Astra III i problem rdzy

Astra III i problem rdzy

Witam Wszystkich. Mam taki problem z Astrą III, otóż od dłuższego czasu szukałem tego autka do kupna i wreszcie udało mi się znaleźć ten właściwy model - 1,9 cdti 120KM, z 2008 roku, z fajnym wyposażeniem. Obejrzałem auto dokładnie i byłem już na jeździe próbnej i jestem bardzo zadowolony. Jest tylko jeden problem, a mianowicie początki rdzy pod lusterkami. Są to małe bąbelki po jednej i drugiej stronie auta. Właściciel powiedział, że te modele mają problem z rdzą i że da się to tanio zrobić. Nie bardzo chce mi się wierzyć, że 4-letnie auto ma problem z rdzą i to normalny stan. Obecnie jeżdżę 12-letnim fiatem bravo i nigdy nie miałem problemu z rdzą.  Czy ktoś z Was spotkał się z rdzą w Astrze III?  Czy to przypadłość tych aut?
Dzięki i pozdrawiam

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Astra III i problem rdzy

witam, niestety ten model tak ma, takie bąbelki pod lusterkami to bolączka wielu użytkowników astry III . Niektórzy mają też problem z rdzą tylnej klapy więc i tam bym radził dokładnie sprawdzić. Koszt naprawy takich małych bąbli nie powinien być drogi i lepiej tym się zająć od razu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Astra III i problem rdzy

no tak, to typowy problem tych modeli, samochód jest młody więc jeśli były robione przeglądy przeglądy gwarancyjne nadwozia to zrobią to za darmo bo Opel daje 12 lat na perforację nadwozia nowyt/smile więc nie bój żaby tylko sprawdz książkę serwisową i śmigaj na ASO nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Astra III i problem rdzy

dzięki za pomoc, przeglądy były robione bo już wcześniej sprawdzałem, ale jestem trochę zaskoczony, że takie problemy wychodza u 4 latniego auta aż strach pomyśleć co będzie z kilka lat?! czy mam się spodziewać że wyjdzie wiecej rdzy w innych miejscach? ?? ach, czy w ASO zrobia to na pewno za free bo czasem z nimi to różnie jest nowyt/sad

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Astra III i problem rdzy

wejdz sobie na strone opla i przeczytaj ze dają 12 lat gwarancji musisz pojechac na ASO i zrobia za darmo a jak nie bedą chcieli to powolaj się na gwarancje

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Astra III i problem rdzy

Niestety jest to typowy problem w tych autkach. Jedynie pozostaje Ci możliwość zrobienia tego i cieszenia się autkie nadal nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Astra III i problem rdzy

Fiat Bravo i brak rdzy powiadasz, cóż cuda podobno się zdarzają. A tak na poważnie jeśli bąble jak to nazwałeś są małe to nie powinno być problemu. Jeśli zakupisz ten samochód i zdecydujesz się na naprawę to zadbaj, żeby wykonał ją profesjonalista. Znam przypadek gdzie człowiek kupił samochód z oznakami korazji. Oddał sprzęt do blacharza, polakierował i cieszył się jazdą. Pech a może fart chciał, że miał stłuczkę i wtedy wyszła na jaw prawdziwa skala problemu. Blacharz przetarł tylko rdzę papierem i zarzucił szpachlą. Lakiernik przykrył wszystko grubą warstwą. Przy dzwonie okazało się, że początkowo odpryski lakieru teraz przeżarły dziury na wylot. Rdza to niestety znak rozpoznawczy Opli i nawet w młodym aucie jakoś mnie ona nie dziwi. Warto też dokładnie przyjrzeć się miejscu gdzie ten problem występuje bo może to być ślad nieudolnej naprawy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Astra III i problem rdzy

Rdza możne naprawdę umilić życie więc radzę dokładnie sprawdzić całe auto. Jak są bąbelki, to może być coś jeszcze. Sam nie jechałbym z tym do pierwszego lepszego zakładu tylko do ASO zwłaszcza jak masz gwarancję 12 lat. Pamiętaj, że jak sam zaczniesz z tym kombinować, to w razie problemów stracisz gwarancję. Lepiej zabrać do ASO i mieć to z głowy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Astra III i problem rdzy

O ile wiem to warsztaty zajmując się blacharką mają szereg metod na to aby sprawdzić rzeczywisty stan blachy, powłoki lakierniczej itp. Jeśli auto Ci się podoba to zaproponuj sprzedającemu wizytę w takim warsztacie. Czasem lepiej wydać kilkaset złotych niż utopić kilkanaście tysięcy. Rdza to trudny przeciwnik. Poczytałem o wspomnianej tu gwarancji antykorozyjnej i przyznam szczerze, że na załatwienie tego w jej ramach bym raczej nie liczył. Oczywiście mogę się mylić i daj boże żeby tak było, jednak lepiej jest wszytko sprawdzić i ewentualnie dopytać przed zakupem, żeby się potem nie zdziwić.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
6

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top