You are here:Start>Forum>Forum>FIAT>Hamulce w Punto

Forgot password? | Forgot username?

Hamulce w Punto

Hamulce w Punto

Sprawa wygląda tak, że nie mam tylnych hamulców. Jak rozebrałem to okazało się, że po jednej stronie nie dochodzi w ogóle płyn. Przewody niby są dobre. Po drugiej tłoczek działa normalnie. Co może być przyczyną ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Hamulce w Punto

Na początek zacznij od wymiany płynu hamulcowego i odpowietrz układ.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Hamulce w Punto

na początek trzeba odpowietrzyć układ jak radzi kolega. Może pompa do wymiany albo wina leży po stronie regulatora siły hamowania....

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Hamulce w Punto

Pamiętaj o tym, że w aucie jest tak, że hamulce działają na krzyż, czyli lewe przednie koło z prawym tylnym. Jeśli z przodu Ci hamuje z obu stron to masz pewność, że przewód jest ok. Ja raczej rozpocząłbym od odpowietrzenia, bo na 90 % to właśnie będzie powodem tego skutku.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Hamulce w Punto

Właśnie przy próbie odpowietrzenia wyszedł na jaw fakt, że brak jest płynu w jednym tłoczku. Przód jest ok. Tył też nie budził moich wątpliwości do momentu problemów z ręcznym. Przy okazji wymiany chciałem sprawdzić co i jaki wyszła taka kupa. Już kolejna osoba podpowiada korektor siły hamowania. Czy to jest tak awaryjny element że można go tak w ciemno typować ??

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Hamulce w Punto

z tego co wiem to właśnie korektor jest jednym z głównych winowajców przy braku hamulcach nożnego w tylnym kole.  Najczęściej ulega zapieczeniu, dodatkowo pod korkiem często tworzy się gruba warstwa rdzy, która może blokować dopływ płynu. Tak może być w Twoim przypadku. Rdza może pojawiać się w wielu miejscach ale najczęściej właśnie pod korkiem. Jak Twój korektor jest do wymiany (niektórzy robią regeneracje starych) to aby uniknąć osiadania rdzy na nowym korektorze postaraj się od czasu do czasu psikać WD 40.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Hamulce w Punto

Do wymiany pójdą przewody. Po odczyszczeniu na jednym zauważyłem wyciek. Tłoczki/cylinderki już mam. Korektor z tego co widziałem to coś około 100 zł więc nie ma co oszczędzać. Początkowo obwiniałem pompę bo niby płyn był ale po pewnym czasie i w minimalnych ilościach. Przy próbie odpowietrzania wyglądało na to że płyn nie dochodził. Zaraz po rozebraniu było sucho. Po dłuższym pompowaniu płyn zaczynał się pojawiać ale minimalnie. Wymienię i zobaczę co się zmieni.
Zapraszam do kolejnego wątku który założę jutro a który będzie dotyczył pompy hamulcowej (tutaj nie chce mieszać wątków bo może komuś się ta wiedza przyda a jak jest o wszystkim to potem ciężko się doczytać)

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
9

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top