You are here:Start>Forum>Forum>MERCEDES>Mercedes C klasa (zestaw maskujący LPG)

Forgot password? | Forgot username?

Mercedes C klasa (zestaw maskujący LPG)

Mercedes C klasa (zestaw maskujący LPG)

Niedawno przeprowadziłem bardzo ciekawą rozmowę z właścicielem Mercedesa C. Rozmowa zaczęła się od wymiany zdań na temat jakości paliwa. Do słowa do słowa rozmowa zeszła na LPG. Początkowo myślałem, że koleś lata tylko na benzynie ale jak sam się przez przypadek przyznał, samochód zasilany jest również gazem. W tym momencie rozmowa zaczęła się nieco komplikować. Zapytałem kolesia gdzie ma "gniazdo" do tankowania typ mi odpowiedział, że właśnie za to żeby go nie było widać musiał dopłacić trzy i pół stówy. Otworzył maskę a tam również elementów świadczących o LPG nie widać tzn. gdzieś głęboko pochowane widać ale na pierwszy rzut oka nic.
Słyszeliście o takie usłudze? Chodzi mi o to gdzie oni w takim układzie wpychają parownik, centralkę itp ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Mercedes C klasa (zestaw maskujący LPG)

Słyszałem o tym od kumpla, ale nie uwierzyłem mu, bo koleś ma wielką fantazję, ale jak i Ty o tym słyszałeś, to może coś takiego faktycznie jest. Sam się zastanawiam gdzie oni to upchali i w ogóle jaki jest sens robienia czegoś takiego? Jak ktoś udaje, że go stać na benzynę i dlatego chowa instalację, to jest to czysta hipokryzja. Przecież jak pojedziesz na stację, to i tak ładujesz gaz, a nie benzynę, to kogo chcesz oszukać? Z drugiej strony, taka instalacja musi być dużo droższa, bo trzeba ją odpowiednio upchać, żeby nie była widoczna, a jak przyjdzie do naprawy, to chyba też dojście utrudnione, alebo trzeba więcej wybebeszać. Nie wiem, ale jakoś to wszystko dziwnie wygląda...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Mercedes C klasa (zestaw maskujący LPG)

Przyznam bez bicia, że nie do końca wiedziałem o co człowiekowi chodzi. Są ludzie który mają taką fantazję. Znam człowieka który ma gniazdo gazu schowane przy wlewie benzyny, tankuje tylko na małej stacji na uboczu i wszystkim powtarza, że gaz to tylko w kuchence lub w zapalniczce ma. Ja wiem o tym, że jest taka sytuacja bo bardzo dobrze znam gościa który pracuje na tej stacji. Utarło się w naszym kraju, że LPG to paliwo biedoty i gówniarzy więc niektórzy się wstydzą.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Mercedes C klasa (zestaw maskujący LPG)

nigdy nie słyszałem o takim kamuflażu i jakoś nie chce mi sie w to wierzyć, a jeśli nawet to prawda to trzeba być kompletnym idiotą, żeby coś takiego robić. Śmiech na sali normalnie i żenada straszna.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Mercedes C klasa (zestaw maskujący LPG)

Ja u siebie w Renaulcie mam holenderską instalację i mechanicy którzy wcześniej "holendra" nie widzieli przyznają, że faktycznie jest ona bardzo estetycznie zamontowana. Żadne przewody, kable itp nie wystają, pochowane są w izolacjach i ukryte. Jeden koleżka był nawet w ciężkim szoku, że komuś chciało się pruć całe wnętrze i przekładać wszystko przez fabryczne kanały. Wlew gazu i wszystkie podzespoły wyciągnięte są na wierzch ale to ze względów serwisowych. Gdyby ktoś miał kaprys i chciało mu się bawić to wystarczy skrócić przewody i już cała instalacja wtapia się w tłum. Miałem już kilka samochodów i niestety widać jest kiedy instalację zakładał polak. Podejrzewam, że na zachodzie nie rozbija się kwestia o wstyd czy też jego brak ale o estetykę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Mercedes C klasa (zestaw maskujący LPG)

U mnie w Alfie też wlew gazu był tuż przy korku. Żeby zatankować gaz trzeba było użyć specjalnego adaptera. Wiele samochodów ma takie rozwiązanie. Co do pozostałych komponentów instalacji gazowej to w dużej mierze zależy od fantazji montującego. Czasami jest tak, że po prostu gdzieś jest miejsce i tam się to montuje a ludzie potem dorabiają do tego ideologię i kombinują.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Mercedes C klasa (zestaw maskujący LPG)

Piszesz, że wiesz kiedy instalację zakładał Polak, ok, ale kto za granicą montuje gaz? Jak byłem we Francji i rozmawiałem na temat gazu, to ludzie nie wiedzieli o czym mówię. To samo w Anglii. Może w Niemczech słyszeli o LPG ale wątpię, ze ktokolwiek montuje. Polska jest gazową potęgą i jedynie Turcja nas wyprzedza w ilości instalacji LPG.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Mercedes C klasa (zestaw maskujący LPG)

dokładnie, tylko Polska, Turcja i Bułgaria instalują gaz, jak kiedyś kumpel pojechał autem do Szwecji, to tylko benzynę tankował bo gazu nie było, a jak pytał to tylko patrzyli na niego z politowaniem. Ostatnio czytałem artykuł o tym jak to Polacy kochają gaz, myślałem, że padnę, tu nie o miłość chodzi ale o kasę i tyle.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Mercedes C klasa (zestaw maskujący LPG)

Na zachodzie też montują instalacje LPG. Na pewno jest ich dużo dużo mniej ale są. Ich instalacje są nieco inne i różnią się od naszych pod wieloma względami. Nie wiem czy u nich wymuszają to przepisy czy taki mają kaprys ale ich instalacje dużo bardziej wkomponowują się w samochód. Pod tym względem u nas też dużo zmieniło się na plus ale nadal wiele instalacji zakładanych jest gdzieś w szopach i stodołach. O ile wiem na zachodzi dużo większą popularnością cieszy się CNG które u nas jest rzadkością.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
8

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top