You are here:Start>Forum>Forum>MERCEDES>mercedes klasy A

Forgot password? | Forgot username?

mercedes klasy A

mercedes klasy A

Witam
Tak się składa że pojawiła się dobra oferta kupna mercedesa klasy A 2006 rok 2l diesel 82KM. Byłem już ogladać auto i na jeździe próbnej i wszystko dziła bez zrzutów. Gość jest chętny do negocjacji i myślę że sprzeda za jakieś 24tyś i teraz tu jest moje pytanie odnośnie tych aut bo słyszałam różne opinie i jedni sobie chwalą a inni narzekają że się psuje itp. To konkretne auto jest bardzo zadbane i ma pełną książkę serwisową. Gościu zapewnia że zona nim jeździła i nie jest zajeżdżone. Gadałem już z znajomym mechanikiem ale on ma średnią opinię o tych autach no i ja się zastanawiam jak to jest naprawdę. Bedę wdzięczny za pomoc.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: mercedes klasy A

Witaj, niestety nie mam zbyt dobrej opinii o tym modelu. Pamiętam, że kiedyś oglądałem nawet program o tym jakim niewypałem jest to auto i totalną porażką Mercedesa. Zresztą  Mercedes wiele kasy włożył w poprawę wizerunku tego modelu (zwłaszcza po aferze z testem łosia) ale chyba nie do końca się to udało, bo auto pozostało zawodne - zwłaszcza problem z zawieszeniem. Koszty napraw bardzo wysokie i to nie w autoryzowanych serwisach! Głośno w środku,  do tego wielu narzeka na problem rdzy! Ogólnie porażka i jak mówi mój kumpel - płacisz jak za Mercedesa, a dostajesz chiński złom. Nie polecam! Zastanów się dlaczego gość chce sprzedać tak tanio to auto?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: mercedes klasy A

zgadzam sie z poprzednikiem te auta to totalna porażka! sypia się niemiłosiernie a koszty napraw baaardzo duże. mercedes strzelił sobie w kolano z tym autem i do tej pory konkurencja się z tego śmieje. gościu sprzedaje tak tanio bo pewnie sam ma już dość i chce sie złomu pozbyć! pomyśl!

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: mercedes klasy A

Również nie slyszałem zbytnio dobrych opinii na temat tego autka i potwierdzam to, co koledzy piszą wyżej.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: mercedes klasy A

Hmm a skąd takie opinie? Ja mam kilku znajomych, którzy mają tego typu samochody i nie narzekają sobie

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: mercedes klasy A

Hmm również nie słyszałem zbyt negatywnych opinii na temat tego auta nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: mercedes klasy A

Ja trochę słyszałem, jednak najczęściej są to problemy, ktore typowo w autach występują, więc tym bym się nie przejmował.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: mercedes klasy A

Hmm a jakie są typowe awarie tego autka?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: mercedes klasy A

Sąsiad kupił takie auto swojej córuni na 18-ste urodziny. Nie jestem pewny ale ich chyba jest o rok młodsze od omawianego tu egzemplarza. Serwisują ten samochód u znajomego mechanika. Z tego co mówił mechanik wynika, że tak trochę przez przypadek kupili ten samochód ale są bardzo z niego zadowoleni. Sam mechanik mówił, że gdyby wszystkie samochody wymagały tyle pracy co ten to musiałby zamknąć warsztat i zająć się nierządem, żeby na chleb zarobić. Moim zdaniem złe opinie na tema tego auta wynikają z faktu, że ono jest takie nijakie. Merc to jednak merc i tak się wszystkim kojarzy a klasa A jakaś taka nijaka.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: mercedes klasy A

Właśnie tu jest pies pogrzebany, ludzie maja jakieś błędne wyobrażenie na temat tej mark. Większość uważa, że Mercedes to jeżdżąca doskonałość i niezawodność. Wcale tak nie jest i Mercedes klasy A nie jest odosobnionym przypadkiem. Jak sobie poczytacie opinie ludzi, którzy jeżdżą Mercedesami to człowiek dopiero przegląda na oczy . To są auta drogie, awaryjne, dużo palą, serwis należy do jednych z najdroższych, a do tego wiele modeli boryka się z korozją. Tak, taki właśnie jest Mercedes, tylko ludzie nie przyjmują tego do wiadomości. Mercedes klasy A to wielki niewypał, sypie się, ma wielki problem z korozją, Mercedes klasy C - awaryjność, głównie elektronika i pompa paliwa, korozją! Klasa B -  porażka, problemy ze skrzynią biegów, duże spalanie, bardzo słabe zawieszenie. Klasa E  - awarie układu hamulcowego, elektronika. Ceny napraw są bardzo wysokie i znam ludzi, którzy trzymają zepsute auta w garażu czekając na kasę. Dla mnie Mercedes produkuje ładne auta pełne wad, ale za sprawą nietuzinkowego wyglądu większość ludzi tych wad nie widzi. Płacisz kupę kasy za samochód, który jest wart dużo mniej. Później łożysz na naprawy i walkę z korozją. Dla mnie to porażka i Mercedes powoli się pogrąża, bo coraz więcej ludzi dostrzega jego wady. Jakiś czas temu było o tym w Top gear więc to nie tylko moja opinia.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
16

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top