You are here:Start>Forum>Forum>LAND ROVER>Land Rover Defender

Forgot password? | Forgot username?

Land Rover Defender

Re: Land Rover Defender

Dobra Panowie, widzę, że się ostra dyskusja wywiązała, ale znacznie odbiegająca od tematu. Ja pytałem o gaz i silnik. Niva nie wchodzi w grę, ponieważ za mała ładowność. Potrzebuję auta do pracy na kilku dużych farmach hodowlanych. W grę wchodzi jazda po kilku hektarowych polach, przewóz rożnych materiałów, a czasem zwierząt. Byłem i widziałem jak to wszystko wygląda, więc auta typu Pajero czy Feroza odpadają.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Land Rover Defender

Ja kilka lat temu byłem na praktykach w Holandii i właśnie pracowałem na dużym gospodarstwie. Właściciel jeździł takim Defenderem z pola na pole sprawdzał bydło etc. Dał mi się nawet przejechać kilka razy. Świetnie się jeździło, auto robi wrażenie, a w środku miejsca tyle, że i małego cielaka wsadzisz. Ech, to były czasy..

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Land Rover Defender

Przy takiej robocie, to żadna ze znanych mi "terenówek". Defenderami jeżdżą elektrycy. Widziałem jak to radzi sobie w terenie i byłem pod dużym wrażeniem. Pod takim kontem jak zjeżdżał elektryk Defenderem ciężko byłoby zjechać ciągnikiem rolniczym. Rozmawialiśmy nawet z nimi o tym samochodzie i koleś mówił, że nie lubi nim jeździć bo jest cholernie niewygodny i poza możliwościami terenowymi nic więcej nie reprezentuje.  U nich pod maską siedział 120-sto konny Diesel. Z tego co patrzyłem na Allegro to wersji benzynowych jest bardzo mało.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Land Rover Defender

Diesel i LPG? W naszym zacofanym motoryzacyjnie kraju gaz w ropniaku to niezła perełka. Oczywiście jest możliwość montaży takowej instalacji ale chyba trzeba by było długo szukać zakładu który by się tego podjął. Według mnie 122KM to podstawowy silnik w tym sprzęcie. Niestety maszyna trochę waży i 82KM może być za mało. W ostatecznym rozliczeniu może okazać się, że silnik który będzie miał 122KM okaże się oszczędniejszy bo będzie mniej wysilony.
P.S. gdyby nie wysoki załadunek to najlepszy byłby dla ciebie Unimog. Ten samochód powstał jak ciągnik rolniczy i do dziś wszędzie służy jako wół roboczy. Niestety buty są za wysoko i władowanie tam powiedzmy cielaka czy świni będzie problemem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Land Rover Defender

Gdzieś czytałem, że jak Polacy robili Honkera to właśnie Defender służył im za wzór. Szkoda, że w to wszystko wsadziło łapy Daewoo bo dziś moglibyśmy mieć rodzimy samochód, który można by było używać jako woła roboczego. Niestety taki nieszczęsny los polskiej motoryzacji.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
44

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top