You are here:Start>Forum>Forum>FIAT>Klimatyzator do samochodu- opinie

Forgot password? | Forgot username?

Klimatyzator do samochodu- opinie

Klimatyzator do samochodu- opinie

W sowim samochodzie nie mam klimatyzacji a jeżdżę dość dużo po mieście. Pomyślałem zatem o klimatyzatorze. Na allegro jest tego mnóstwo. Pytanie tylko jak to się sprawdza ? Używał ktoś ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Klimatyzator do samochodu- opinie

Z tego co czytałem trzeba tam wlewać zimnej wody albo jakiś zamrożony wkład żeby schłodzić powietrze, to jakaś kpina i jak na mój gust taki wynalazek w życiu nie schłodzi ci powietrza.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Klimatyzator do samochodu- opinie

co za badziewie przecież nawet jak wlejesz lód to po pół godzinie w rozgrzanym aucie wszystko się roztopi i co ma chłodzić? To jakiś poroniony pomysł bo nie da się utrzymać niskiej temperatury w aucie przy upałach 30'C, szkoda twojej kasy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Klimatyzator do samochodu- opinie

Teoretycznie patent jest taki, że woda schładza się parując. Teoretycznie ma to sens. Problem w tym, że to nie ta skala, nie to wykonanie  i nie ta technologia. Dobry klimatyzator to wydatek 3tys zł. W mikroskali to nie do zrobienia.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Klimatyzator do samochodu- opinie

Kolega kiedyś kupił sobie takie cudo na allegro i po dwóch dniach wyrzucił w cholerę. To nic nie warte badziewie na które szkoda kasy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Klimatyzator do samochodu- opinie

Teoretycznie to się zgodze ma to sens ale jak sie tak dobrze zastanowić to jak długo mozna utrzymać niska temperaturę wody w aucie gdzie temp jest zawsze dużo wyższa niż na zewnątrz? Przy duzych upałach mamy patelnię i nawet lód z zamrażarki nic nie pomoże. To juz lepiej samemu się tym lodem obłożyć.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Klimatyzator do samochodu- opinie

Nie do końca o to biega ale mniejsza o to. Montaż takich urządzeń to strata czasu, pieniędzy i nerwów. Dobry klimatyzator to wydatek około 3tys zł. Wydając taką kwotę też trzeba pamiętać o ograniczeniach tego typu urządzeń. Niestety klimatyzacji nic nie zastąpi.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Klimatyzator do samochodu- opinie

No a o co biega? Przecież właśnie o to że do zbiorniczka nalewa się zimną wodę albo wkłada lodowy wkład czeka chwile aby nasączyły sie odpowiednie elementy i po włączeniu wiatraczek dmucha zimnym powietrzem. Taka jest zasada działania mini klimatyzatora co kupisz za 100zł na allegro, no chyba że mówimy o innym urządzeniu. Jeśli o tym samym to jest to najwiekszy bubel na świecie. Temperaturę w aucie można tez skutecznie obniżyć stosując roletę na tylna szybę albo specjalne folie co odbijają promieniowanie słoneczne.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Klimatyzator do samochodu- opinie

Jeśli mówimy o "klimatyzatorze" za 100 zł to zgoda ale nie jest to klimatyzator tylko wiatrak. Chodziło mi o urządzenia droższe gdzie obieg cieczy jest zamknięty. Temat jest wałkowany w necie milion razy i rezultat zawsze ten sam: "daj se chłopie spokój !!!"

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Klimatyzator do samochodu- opinie

To już mam jasność. Pytałem o takie urządzenia w sklepie motoryzacyjnym i gość też stwierdził, że to wielka lipa. Podobno lepiej założyć sobie wiatraczek i otworzyć szyby. Już się wyleczyłem. Dziękuję za wpisy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
11

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top