You are here:Start>Forum>Forum>FIAT>Naprawa trzeciego światła stopu

Forgot password? | Forgot username?

Naprawa trzeciego światła stopu

Naprawa trzeciego światła stopu

Zauważyłem, że w przepaliły mi się światła stopu na klapie. Nie bardzo mam pomysł jak się za nie zabrać. Nie wiem czy są tam żarówki czy diody. Wdzięczny też będę za informację czy jak zdejmę plastik który jest na klapie do dostanę się do tego światła ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Naprawa trzeciego światła stopu

A może byś napisał jakie to auto?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Naprawa trzeciego światła stopu

Jaki to model?Najczęściej są żaróweczki chyba  5W5

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Naprawa trzeciego światła stopu

Sory, niedopatrzenie. Chodzi o Fiata Brava. Jak przyglądam się z zewnątrz to wygląda mi to na diody ale nie jestem pewien.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Naprawa trzeciego światła stopu

Sa żarówki, chyba że ktoś wymienił na diody,  lampa składa się z dwóch listw plastikowych, w środku znajdziesz taśme +/- i  szereg żarówek, które spokojnie mozesz wymienić. Czasem taka wymiana pomaga ale na krótki czas ponieważ wina leży w listwie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Naprawa trzeciego światła stopu

Muszę to rozebrać i zobaczyć. Jak zdejmę ten plastik to dostanę się od światła ? Do tej pory nie miałem problemów z tym światłem i chyba poza wymianą żarówki mieć ich nie będę. Nie twierdzę, że w innych samochodach też tak jest ale u mnie to ewidentnie żarówka.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Naprawa trzeciego światła stopu

Musisz rozebrać plastik klapy, odkręcić i odpiąć lampę, jak rozkręcisz to zobaczysz listwy plastikowe a w środku taśma z obwodem na żarówki. Musisz na spokojnie sprawdzić ale ja pisałem czasem wymiana nic nie daje tylko trzeba się szarpnac i kupic nową listwę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Naprawa trzeciego światła stopu

polecam zamiast żarówek diody

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Naprawa trzeciego światła stopu

A da się to zrobić w sposób bezinwazyjny? Na tym forum czytałem wątek o zmianie żarówek na diody i zdania były podzielone. W sumie to mogę zaryzykować. Zapytam w sklepie czy mają diody z odpowiednimi oprawkami.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Naprawa trzeciego światła stopu

bezinwazyjnie to sie nie da bo i tak musisz rozebrać żeby dostać sie do żarówek

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
10

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top