You are here:Start>Forum>Forum>BMW>Jak powinno być przechowywane wisko ?

Forgot password? | Forgot username?

Jak powinno być przechowywane wisko ?

Jak powinno być przechowywane wisko ?

Goście twierdzą, że jeśli np. sprzedawca poda ci sprzęgło wiskozę poziomo to jest ono do wyrzucenia. Nie bardzo się orientuję o co kaman ? Sprzęgło wiskotyczne to tarczki zalane olejem. Rozumiem, że nie można ułożyć je poziomo, zamontować i od razu odpalić bo szlag je trafi (olej nie zdąży spłynąć) ale taki rygor magazynowy to chyba przesada. Wdzięczny będę za rzeczowe opinie tłumaczące zasadę. Wpisom: nie bo, bo nie, dziękuję.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak powinno być przechowywane wisko ?

Jak kupisz nowe to na pudełku masz strzałkę, która pokazuje jak powinno leżeć. Nie wiem jak to właściwie jest z tym przechowywaniem bo powiedzmy że zamawiasz przez neta i jedzie do Ciebie pocztą. Przecież rzucają taką paczką jak popadnie i co wtedy? Nie wiem ile w tym prawdy i właściwie dlaczego to jest takie ważne?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak powinno być przechowywane wisko ?

Wiem, że są strzałki ale nie bardzo wiem o co z tym chodzi. Prawdopodobnie chodzi o ten olej o którym pisałem wcześniej. Z drugiej strony transport i użytkowanie w/w stałyby się niemożliwe bo zawsze są jakieś przechyły. Wyczytałem w necie, że nowe to można rzucać jak się chce ale używane mają mieć pion.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak powinno być przechowywane wisko ?

No właśnie, ciekawy temat Panowie bo sam sie kiedyś nad tym zastanawiałem i rozmawiałem z kumplami ale jakoś nie mogliśmy dojść do porozumienia. Według mnie transport nie ma takiego wielkiego znaczenia. Przecież wiadomo, że wszystkiego dopilnować się nie da. Transport najpierw jedzie z fabryki do magazynów, później z magazynów do sklepów, a stamtąd do klienta albo warsztatu. Visko pracuje w pionie więc najważniejsze zeby przed użyciem olej miał czas się uleżeć jak należy. Wszystko rozbija sie o olej i o to czy zasłania wszystkie uszczelnienia, jak takie fabryczne visko trafi do magazynu i leży na półce dłuższy czas to jest ważne aby leżało w poziomie ale w krótkim transporcie to chyba nie jest takie istotne.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Jak powinno być przechowywane wisko ?

Z tymi strzałkami to jest tak, że na telewizorach czy komputerach też są takie strzałki i nikt sobie z tego nic nie robi a mimo to sprzęt ten działa bez zastrzeżeń. Mój znajomy kupił kiedyś używaną wiskozę. Była normalnie rzucona na półkę. Po zakupie miał duże obawy czy będzie działać. Do końca używania przez niego samochodu (jakieś 15 miesięcy) część działała bez problemu. Wcześniej kupił dwie nowe ale nie oryginalne i jedną szlag trafił po dwóch dniach a druga wytrzymała kilka miesięcy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
2

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top