You are here:Start>Forum>Forum>ALFA ROMEO>Problem z wycieraczkami.

Forgot password? | Forgot username?

Problem z wycieraczkami.

Problem z wycieraczkami.

Na parkingu gnoje wygięli mi wycieraczki. Nie wiem czy chcieli ukraść czy dla draki ale podgięli ramiona. Dojechałem do domu, wyprostowałem ale okazało się, że nie działają. Nie chce mi się jechać z taki duperelem do mechanika. Zastanawiam się tylko czy przeciągnięcie wycieraczek może spowodować np. uszkodzenie silnika?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z wycieraczkami.

No a skąd wiesz co ci z tymi wycieraczkami wyprawiali? Mogli je ciągnąc na lewo i prawo, najważniejsze czy słychać silniczek że pracuje? Może spadł ci wodzik wycieraczki z "stawu" kulowego i silniczek chodzi ale nie porusza ramionami? Musisz rozebrać plastikową osłonę z pod szyby przedniej i zobaczyć co tam się stało.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z wycieraczkami.

Silniczka nie słychać. Właściwie to nic nie słychać. Mam pomysł, żeby rozebrać całość i silnik podłączyć na krótko. Pytanie tylko czy nie uszkodzę sinika (o ile jest sprawny). Normanie to silniczek wycieraczek zasilany jest przez programator, boję się tylko, jeśli dam 12V bez przekaźnika to silnik złapie max obroty i się spali.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z wycieraczkami.

Nic się nie stanie jak podłączysz bezpośrednio do źródła zasilania, pamietaj tylko  silnik od wycieraczek wymaga prądu stałego lub lekko zmiennego a nie przemiennego.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z wycieraczkami.

Do napędzanie wykorzystałem prąd z akumulatora więc w tym o pomyłce nie było mowy. Silnik jest ok ale mechanizm jest uszkodzony. Silnik nie ma siły poruszyć wycieraczkami. Jutro jadę na szrot. Prócz mechanizmu okazało się, że połamany jest plastik więc czekają mnie wydatki.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z wycieraczkami.

No to ładnie nowyt/sad  Ja tez miałem doczynienia z takim gówniarstwem tyle że mi nie wycieraczki a lakier porysowali nowyt/angry  U mnie na osiedlu mase się tego marginesu pląta i nie ma na nich sposobu. Raz nawet próbowałem ich gonić bo złapałem ich na zdejmowaniu kołpaków. Później całą noc nie spałem bo się bałem o swoje auto że mi zdemolują nowyt/sad

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z wycieraczkami.

Co to jest prąd lekko zmienny. O ile wiem to w akumulatorach prąd ulega niewielkim zmianom ale nadal jest to prąd stały. W gniazdkach jest prąd przemienny. Wytłumacz o co chodzi bo mnie to zaintrygowało.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z wycieraczkami.

Chodziło mi o prąd tętniący, który pomimo ze okresowo zmienny to ma stałą składową.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z wycieraczkami.

Tak mi się też wydawało. Tak z drugiej strony ciężko byłoby znaleźć źródło takiego prądu, gdzie normalny człowiek mógłby podpiąć silniczek od wycieraczek. W sumie można podpiąć odbiornik pod prostownik ale chyba każdy myślący człowiek (wyjątek mogą stanowić elektrycy i elektronicy) wybierze akumulator bo jest najszybciej i stosunkowo bezpiecznie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
12

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top