You are here:Start>Forum>Forum>Pozostałe marki>Iveco Massif

Forgot password? | Forgot username?

Iveco Massif

Re: Iveco Massif

W naszych polskich warunkach Defender to bardzo droga zabawka. Zakup używanej sztuki to duży wydatek, spalanie porównywalne z małym czołgiem, części drogie i w większości na zamówienie (przynajmniej w mojej okolicy). Tak jak pisałem wcześniej poznałem osobiście jednego właściciela Defendera, a paru jego kumpli znam online. Na YouTube był nawet filmik z ich "wyczynów" ale chyba został usunięty. Pomijam już jadę po zasiewach, prywatnych łąkach i sadach ale zdjęcia jakie ci ludzie sobie wrzucali nie pozostawiają wątpliwości, że to idioci. Np. takie zdarzenie: łąka (tak na oko hektar) na miedzy stoi drzewo. Gość leci pełną piz..., skręca koła i trafia w to drzewo. Kompletny brak umiejętności. Oczywiście jest fotorelacja ze zdarzenia i opis: "...naprawa kosztowała mnie 8tys zł (suma napisana większą i czerwoną czcionka, a uszkodzenie to lampa i błotnik) ale jak się jest offroudowcem jak my to takie koszty są normalne..." albo sesja na deptakach przy ubłoconych autach. Oczywiście tylko przy lanserskich lokalach gdzie browar kosztuje 12zł. Na każdym zdjęciu samochody są całe w błocie i obowiązkowo muszą mieć przednie koło na jakimś krawężniku albo na innej terenowej przeszkodzie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Iveco Massif

Nieźle się uśmiałem, rolnik jeżdżący Unimogiem?  Na jakim wy świecie żyjecie? Nawet tam gdzie ludzie mają kasę nikt Unimoga nie kupuje bo to pojazd wykorzystywany przez wojsko czy jakieś specjalne słuzby w bardzo cięzkim terenie. Jaki rolnik potrzebuje takiego ciężarowego auta? Zejdźcie na ziemię, może nasza wieś jest zacofana ale nie aż tak bardzo żeby takimi pojazdami się poruszać. Iveco czy Defender poradzi sobie nie tylko w terenie ale jak trzeba to i za samochód rodzinny zrobi.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Iveco Massif

To masz pośmiej się bardziej.






... a to tylko przykłady
To, że polskie rolnictwo wygląda jak wygląda to, nie znaczy, że w całej Europie tak jest
P.S. Tak gwoli jasności. Unimog powstał jako ciągnik rolniczy i te filmiki to nie jest dowód na tuning tych aut. Są modle które wychodząc z fabryki uzbrojone są w oba WOMy i TUZy.
http://www.mercedes-benz.pl/content/poland/mpc/mpc_poland_website/pl/home_mpc/unimog_home.flash.skipintro.html

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Iveco Massif

Kolega Horn założył temat o Iveco Massif, Ty natomiast pokazujesz filmy z ciągnikami rolniczymi. Czy Ty uważasz, że każdy pracujacy na gospodarce ma jeździć Unimogiem? Człowieku, mylisz pojęcia, auto terenowe to jedno, a ciągnik rolniczy to drugie. Nie myl  dwóch różnych pojazdów, bo służą do zupełnie innych celów. Czy w temacie tego postu kolega Horn napisał, cos o ciagnikach,czy jakie auto sprawdzi się przy koszeniu zboża, orce itd? Nie, kolega Horn pisał o aucie terenowym włoskiej firmy. Ale Ty dale swoje.
Pisałem już wcześniej, ze ludzie wybierają auta terenowe z kilku powodów, tak się składa, że pracowałem na farmach za granicą i widziałem jakie auta sa popularne na gospodarstwie, jakie w polu. Pokazujesz film  na którym Unimog robi za kombajn i kosi zborze z paska o srednicy metr na metr. Super. Na pewno każdy rolnik w UK używa Unimoga zamiast kombajnu i kosi nim tysiące hektarów. Sorry ale to są pojedyńcze przypadki, 99% wielkich gospodarstw kupuje tarktor i kombajna a nie Unimoga. Iveco czy Defender to nie Unimog i porównywanie ich jest zupełnie nie trafione.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Iveco Massif

Odpowiedź dotyczyła twojego komentarza i mojej opinii na temat możliwości i zasadności używania Defendera. W ten sposób uzasadniałem większą zasadność zakupu Unimoga, który jest w stanie zrobić to co Defender ale na odwrót już nie bardzo. Polskich rolników w większości przypadków nie stać ani an jedno ani na drugie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Iveco Massif

Przymierzałem się do zakupu Defendera i po obejrzeniu trzech egzemplarzy skreśliłem go z listy. Żeby posiadać ten samochód trzeba go kochać a jest to miłość bardzo trudna. Jeśli ktoś godzi się na standard wyposażenia Żuka, spalanie Stara i cenę nowego Sparaka to z możliwości będzie zadowolony. Z Massifem pewnie jest podobnie bo to prawie bliźniacze modele
Tak na marginesie. Koleś żeby udowodnić mi możliwość Defendera przypiął do niego przyczepę z drewnem i przejechał przez błotnistą drogę gdzie C-330 miałby problemy. Byłem w szoku. Jeszcze większy szok wywołał u mnie fakt, że na ten przejazd poszło 5l paliwa.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Iveco Massif

Takie fury jak Defender czy Massif trzeba kochać jak słusznie zauważyłeś, takiego auta nie kupuje się, żeby nim jeździć do pracy. Cechy, które tu wymieniłeś są bardzo pożądane w tym aucie. Z tym przejazdem to chyba trochę przesadzasz. Nie sądzę aby z przyczepą Defender poradził sobie lepiej niż poczciwa trzydziestka.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Iveco Massif

Zalezy do czego potrzebujesz Defendera. Często ludzie chcą kupic to auto bo im sie wygląd podoba ale jak zaglądają do środka to wytrzeszczają oczy bo sie okazuje że wnętrze bardzo ubogie i ma charakter wyraźnie roboczy i własnie do tego ten samochód został stworzony - do ciężkiej pracy, materiały z których wykonano to auto tak w środku jak i na zewnatrz mają sie dać łatwo czyścić, zmywać wodą itd. Jak pracowałem na gospodarstwie za granica to właściciel miał dwa takie Defendery w których przewoził warchlaki w klatce, psy, owce i skrzynki z gnojem a później tylko spłukał wnętrze szlaufem i tyle. Ja nie znam drugiego takiego auta co ma uniwersalno-roboczy charakter.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Iveco Massif

Kolega miał kiedyś Discovery, puki było dobrze to było dobrze ale jak pojawiła się pierwsza awaria to pojawiły się schody. Jeżeli pracowałeś u Angola to pewnie masz rację. Kolega też kupił ten samochód w Anglii. U nas z Landrowerami jest problem. Poza Freelanderem te auta są u nas mało znane i raczej ludzie ich unikają. Massif to w ogóle jakaś paranoja. Ni to Defender ni to Iveco.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Iveco Massif

Ja akurat pracowałem w Belgii u Belga a nie Angola. Co do awaryjności to fakt, że nie są to auta bezawaryjne i dość często coś im dolega ale też nie są to poważne awarie, mówię tu o Defenderze bo tam elektroniki jak na lekarstwo.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
10

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top