You are here:Start>Forum>Forum>ALFA ROMEO>2.0TS vs 1.6TS

Forgot password? | Forgot username?

2.0TS vs 1.6TS

2.0TS vs 1.6TS

Szukam Alfy i zastanawiam się który silnik będzie lepszym rozwiązaniem. Chodzi mi głównie o to jak tolerują gaz, jak wygląda kwestia kosztów związanych z eksploatacją itp. Dynamika, spalanie schodzą na drugi plan bo pewnie jakiejś wielkiej różnicy nie ma.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: 2.0TS vs 1.6TS

Przy 2.0TS dużo osób poleca sekwencję ze względu na plastikowy kolektor ssący, ale są też i tacy co montują zwykły LPG i tez sobie chwalą. Ja ci powiem że najważniejszy jest stan silnika, bo jak jest w kiepskim stanie to będziesz miał problemy z gazem i będzie ci strzelać na maxa. Alfa to kapryśny samochód niezależnie czy to 2.0 czy 1.6.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: 2.0TS vs 1.6TS

polecam ci instalacje sekwencyjna w 2.0TS, będziesz jeździł i jeździł, tylko pamiętaj żeby serwis robić regularnie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: 2.0TS vs 1.6TS

Nie polecam ci instalacji do Alfy. Twin Spark to dość awaryjne silniki, a montaż LPG to tworzenie dodatkowego problemu. Kumpel miał, to wiem ile nerwów zjadł. Kupił auto z przebiegiem 180tyś i nowiutka instalacją LPG. Cieszył się trzy miesiące bo później to szła awaria za awarią. Nie wiem, może jak silnik jest w bardzo dobrym stanie i mały przebieg to gaz się sprawdzi ale jak samochód nie pierwszej młodości i ma przejechane kilometrów to nie polecam.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: 2.0TS vs 1.6TS

Zupełnie się z kolegą nie zgadzam. TS świetnie chodzi na gazie, mój brachol ma sekwencją w twin sparku (156 z 99 2.0)i chodzi bez zarzutów. Nawet lepiej niż na benzynie, a do tego świetnie pali bo w trasie 9litrów, a miasto 11.  Alfy są dość awaryjne ale nie ma co wszystkiego na gaz zrzucać i jak zainwestujesz w dobrą sekwencję to nie będzie problemów.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: 2.0TS vs 1.6TS

Różnicy wielkiej nie ma, oba te silniki są dość paliwożerne, ale ja stawiałbym na większą jednostkę. 1.6 bywa często określana jako mało dynamiczna, więc ja postawiłbym na 2.0. Jeśli chodzi o instalacje, to najważniejszy jest odpowiedni i bezpieczny wybór. Uważam, że większość problemów z LPG pochodzi właśnie ze nieprawidłowego montażu oraz źle dobranej instalacji. Niestety jest niewiele gazowników z prawdziwego zdarzenia, którzy znają się na właściwym montażu. Każde auto wymaga indywidualnego podejścia, a Alfa i jej kapryśne TS szczególnie. Ludzie oddają swoje Alfy w ręce rzeźników. Najważniejsza jest cena instalacji i kropka, a później jak wychodzą jaja, to wszczynają burzę! Znałem gościa, któremu naprawdę świetny mechanik doradzał zainwestowanie w najlepszą LPG, żeby nie było późniejszych kłopotów. Gość miał to gdzieś i zainwestował w tani szmelc, który mu założył Pan Józek z  Ursynowa. Auto pochodziło pół roku i zaczęły się problemy. Teraz gościu płacze, że kasy nie ma na naprawy. Ja tego nigdy nie zrozumiem i niech mi nawet nikt nie mówi, że naród biedny i kasy nie ma. NARÓD JEST GŁUPI !!!!  Wyrósł w komunie i myśli, że wszystkich oszuka.
Wracając do tematu, to radzę ci założyć bardzo dobrą sekwencyjną instalację do 2.0TS np BRC Sequent, koszy nie mały bo ok 6,5tyś ale coś za coś. Może też być Lovato. Koniecznie poszukaj sprawdzonego zakładu, który ma dobrą opinię, nawet jesli będziesz musiał jechać do sąsiedniego miasta, to warto.  Dobrze założona i dobrana instalacja to brak problemów i radość z jazdy autem.   Spalanie przy dobrej sekwencji w granicach 10l w trasie i 12 w mieście.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: 2.0TS vs 1.6TS

Pytałem w ASO o możliwość instalacji gazu. Człowiek powiedział mi coś takiego: "silniki Alfy reagują na gaz tak samo jak wszystkie inne silniki benzynowe bo ich zasada działania jest taka sama. Problem tylko w tym, żeby oszukać komputer który steruje wtryskiem. Komputer jest zaprogramowany na spalanie benzyny. Sztuczka polega na tym aby tak dobrać instalację i tak ja wyregulować, żeby komputer nie połapał się że zamiast benzyny dostaje gaz. W Alfach, Lanciach i Fiatach jest to możliwe ale kosztowne. Im nowszy samochód tym komputer sprytniejszy więc więcej wysiłku trzeba włożyć w to aby uwierzył, że jedzie na benzynie a to kosztuje". Podstawowa instalacja którą mi zaoferowano to coś około 5 tys. zł. Koleś stwierdził, że daje gwarancję, że będę zadowolony z tej instalacji. Jeśli już musi być benzyna to polecał mi silnik 2.0.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: 2.0TS vs 1.6TS

Michajko wrote:

Przy 2.0TS dużo osób poleca sekwencję ze względu na plastikowy kolektor ssący, ale są też i tacy co montują zwykły LPG i tez sobie chwalą. Ja ci powiem że najważniejszy jest stan silnika, bo jak jest w kiepskim stanie to będziesz miał problemy z gazem i będzie ci strzelać na maxa. Alfa to kapryśny samochód niezależnie czy to 2.0 czy 1.6.

Co Ty chlopie piszesz!!! Montaż zwykłego gazu do tego silnika to byłby jego zgon na miejscu! Silnik 2.0 TS musi mieć tylko i wyłącznie pełną sekwencje, no chyba że po tygodniu chcesz wymienić silnik. Nie rozumiem takich ludzi jak Ty, co po kosztach chcą wpakować gaz o 200-300 zł tańszy do silników, które kompletnie tego nie tolerują... Strzelanie z gazem? Proszę Cię! Takie coś było w starych autach typuc Lanos, Matiz, itp. ale nie w nowych sekwencjach - jak nie wiesz to się nie wypowiadaj, a nie ludzi w błąd wprowadzasz!!

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: 2.0TS vs 1.6TS

Potwierdzam.. Sekwencja to już teraz podstawa, zwykły gaz to se możesz do staroci założyć.

Dziwne jednak, że w ASO powiedzieli Ci coś takiego. Zazwyczaj ASO jest cięte na gaz i nie polecaja montowania do swoich samochodów. Może z jakims znajomym rozmawiałeś?

Instalacja za 5 tyś? Chłopie, za to 2 założysz! Nie daj się nabrać na koszty. Ja kiedyś do BMW montowałem instalacje za 4500 zł, bo niby miała być jakaś mega cudowna, z gwarancją, itp. a był to zwykły bubel - dobrze, że odzyskałem pieniądzę. Zamontowali mi wtedy w innej stacji gaz za 2500 zł i chodzila elegancko przez ponad 25 tyś km, bo później sprzedałem ją i kupiłem większe autko.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: 2.0TS vs 1.6TS

Akurat ludzie z ASO Fiata/Alfy to chyba jedyni "specjaliści" którzy wydają się być spoko. Przynajmniej ten typ z którym ja rozmawiałem. Koleś na życzenie klienta montuje nawet używane części (wiadomo nie on sam bo od tego jest mechanik ale on to załatwia). Żeby było śmieszniej to sami te części załatwiają i sprawdzają. Przerobiłem temat i ręczę słowem, że tak jest. Wiadomo to jest ASO więc te 5 tysi wcale mnie nie dziwi. Do Fiata Brava gdzie również jest plastikowy kolektor otrzymałem podobną propozycję. Plus jest tego taki, że oni sami ogarniają temat. Przeważnie u "gazowników" jest tak, że jak jedziesz z samochodem to robią tylko to co związane jest z gazem. Z kolei wielu mechaników nie pcha łap do gazu. W tym przypadku oni są w stanie opanować temat holistycznie. Z tego co wiem to ten gaz jest przystosowany do konkretnego modelu auta więc nie ma mowy o cięciu, gięci i spawaniu jak robią to zakłady montujące LPG.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
24

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top