You are here:Start>Forum>Forum>ALFA ROMEO>Brak regulacji wysokości świateł Alfa 147

Forgot password? | Forgot username?

Brak regulacji wysokości świateł Alfa 147

Brak regulacji wysokości świateł Alfa 147

Zauważyłem, że moja Alfa ma problem z lewym reflektorem. Przekręcając pokrętło podnoszę i opuszczam tylko prawy reflektor. Lewy stoi w miejscu. Jak byłem na przeglądzie było ok, ale wynikło to z faktu, że prawe światło było ustawione na zero względem lewego. Gdyby ktoś dysponował wiedzą w zakresie reflektorów w tym modelu to będę wdzięczny za pomoc.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Brak regulacji wysokości świateł Alfa 147

Przede wszystkim zacznij od sprawdzenia czy masz zamontowaną właściwą żarówkę i czy dynksem do góry. Za regulację odpowiada silniczek, więc sprawdź czy go masz, znam przypadki kiedy brakowało jednego silniczka albo był uszkodzony. Jeśli tak jest w Twoim przypadku to musisz kupić nowy aby móc wyregulować lewe światło. Nie jest to jakis wielki koszt ok 50 zł, zamontujesz silniczek i będzie działać jak wcześniej  nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Brak regulacji wysokości świateł Alfa 147

na pewno spalił się silniczek, bo to dość częsta usterka i całe szczęście że nie droga do usunięcia nowyt/smile Jak zdejmiesz pokrywę żarówek, to zobaczysz takie czarne pudełeczko z żółtą naklejką. Za silniczek dobrej  firmy np Boscha zapłacisz ok 140zł ale są tez dużo tańsze i też działają ok.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Brak regulacji wysokości świateł Alfa 147

Panowie, a czy przypadkiem nie da się wyregulowac świateł przekręcając te plastikowe śrubki?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Brak regulacji wysokości świateł Alfa 147

Usuń pierścień reflektorów i znajdź śruby regulacyjne, są zazwyczaj obok reflektorów. Śruba na górze służy do ustawień w pionie, a z boku do ustawień w poziomie. Jak przekręcisz górną śrubę zgodnie ze wskazówkami zegara to podwyższysz wysokość świateł, a jak przeciwnie to obniżysz, boczną śrubą przesuwasz w prawo i lewo. Tak przynajmniej jest u mnie. Pozdroawaiam

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Brak regulacji wysokości świateł Alfa 147

Z pomocą kolegi rozebraliśmy reflektor na części pierwsze. Kolega ma trochę więcej doświadczenia w tej dziedzinie więc on nadzorował przebieg prac. Trochę to zajęło ale daliśmy radę. Przy okazji został naprawiony spryskiwacz świateł przednich. W samym reflektorze nie znaleźliśmy niczego co mogłoby świadczyć o uszkodzeniu. Doszliśmy do wniosku, że problem musi leżeć po stronie instalacji. Złożyliśmy wszystko do kupy i nagle zaczęło działać. Zupełnie nie wiem dlaczego ale działa. Ja początkowo stawiałem na zaśniedziałe styki ale kolega twierdzi, że winę ponosi, źle zamontowany silniczek. Zobaczymy jak długo pochodzi.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Brak regulacji wysokości świateł Alfa 147

Silniczek kosztuje grosze więc bez problemu wymienisz na nowy jakby padł.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Brak regulacji wysokości świateł Alfa 147

Skoro silniczek był źle zamontowany to dlaczego wcześniej nie zauważyłeś tego problemu? Jak na mój rozum silniczek albo był zaśniedziały albo powoli pada. Jesli nikt nie majstrował przy światłach to nie ma możliwości żeby silniczek sam się źle zamontował.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Brak regulacji wysokości świateł Alfa 147

Jeszcze nie minął miesiąc od chwili kiedy kupiłem samochód i prawdę mówiąc to nie miałem nawet okazji go dobrze poznać. Nie wiem co był przyczyną. Kolega który mi pomagał, również nie był w stanie tego jasno określić. Były to tylko luźne spekulacje na temat. Tak jak pisałem wcześniej, nie znaleźliśmy żadnej widocznej usterki i poza czyszczeniem nie były wykonane żadne czynności.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
4

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top