You are here:Start>Forum>Forum>FIAT>Wymiana tłumika w Punto I

Forgot password? | Forgot username?

Wymiana tłumika w Punto I

Re: Wymiana tłumika w Punto I

Żeby myslec o przyroście mocy trzeba by uzyskać efekt doładowania rezonansowego co wiąże się z profesjonalnym przerobieniem faz rozrządu i wydechu. Samo wybebeszanie to śmieszna zabawa dla pseudo-tuningowców, która może poważnie zaszkodzić, sam słyszałem o wypalonych zaworach.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana tłumika w Punto I

Założyłem "pełny" tłumik i jest ok. Komfort jazdy jest dużo wyższy bo nie ma tego cholernego pierdzenia z rury. Gadałem jeszcze z mechanikiem na ten temat. Powiedział mi, że pewnie nic się nie stanie ale żebym obserwował zachowanie samochodu. Jak by skoczyło spalanie albo zaczął nierówno chodzić to mam się do niego zgłosić.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana tłumika w Punto I

Spotkałem się z taką opinią, że jeśli tłumi wewnątrz się przepali to najlepiej go wybebeszyć, żeby nie dzwonił. Drugi równie durną teorią jest, z jaką walczę od pewnego czasu jest to, że jeśli usuniesz wnętrze tłumika to dłużej będzie on cały. Nie wiem kto to wymyśli ale wiele osób wierzy w to, że "wnętrzności" tłumika powodują szybszą perforację.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana tłumika w Punto I

jak sie przepalił to pewnie że trzeba wybebeszyć, ale wstawić później nowy

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana tłumika w Punto I

W życiu nie zrozumiem takiego kombinowania. Jak się coś psuje to się to wymienia a nie psuje jeszcze bardziej. Potem się wszyscy dziwią, że polaków się uważa za druciarzy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana tłumika w Punto I

To nie jest tak, że Polacy kochają druciarstow i mają je w genach. My jesteśmy po prostu zaradni. Przez wiele wiele lat dla Polaka kombinować znaczyło żyć więc nie ma się czemu dziwić. Jak ktoś nauczył się lepić tłumik szpachlą bo nie mógł dostać nowego to nawet teraz jak w Tesco tłumiki leżą koło salcesonu, to on i tak będzie wolał pospawać i zaczepić na drut, bo jest taniej, szybciej i czasami też przyjemniej.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana tłumika w Punto I

Kombinuje ten co go nie stać na nowe części, jakby Polacy mieli więcej forsy to by nikt nie bawił sie w druciarstwo i klejenie tylko kupił nowy tłumik i po sprawie a tak to trzeba sobie jakoś radzić. Jak byłem w Holandii to znajomy chciał wyrzucić wiertarkę Boscha bo coś mu sie tam popsuło, ja powiedziałem, że mozna naprawic, a on żebym sobie wziął bo naprawa tez kosztuje, a  on kupi sobie drugą . Wziąłem naprawiłem i mam do dziś nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
5

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top