You are here:Start>Forum>Forum>FIAT>Wymiana tłumika w Punto I

Forgot password? | Forgot username?

Wymiana tłumika w Punto I

Wymiana tłumika w Punto I

Dziś w końcu urwałem tłumik w Punto. Wkurzał mnie on od chwili zakupu. Po demontażu tego co zostało potwierdziły się moje przypuszczenia. Środek końcowego tłumika był pusty. Wiecie może po kiego diabła wybebesza się tłumiki ? Przypuszczenie, że to ma podnieść moc raczej sobie darujmy. Pytam bardzo serio.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana tłumika w Punto I

Mam kumpla co jeździ z wywalonym katalizatorem z tłumika. Auto huczy jak diabli, ale nic poza tym, oczywiscie kumpel ostro twierdzi, ze moc jest większa. Ja tam nie wiem, ale podobno to tez od auta zalezy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana tłumika w Punto I

Pamiętam jak wywalało sie tłumik w Polonezie bo on strasznie zamulał silnik, a po tym auto dostawało dobrego powera nowyt/smile. W innych autach to raczej taki wieś-tuning i nic innego.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana tłumika w Punto I

W nielicznych autach faktycznie jest tak, że tłumik dusi silnik ale w większości aut (zwłaszcza współczesnych) pozbawiona jest tego problemu. Myślałem, że może ma to jakiś inny aspekt, problemy z katalizatorem, sondą lambda czy coś w tym rodzaju ale widzę, że to raczej nie tędy droga. Zamontuję oryginał i zobaczę co będzie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana tłumika w Punto I

Bezmyślne usunięcie wnętrza tłumika to duże ryzyko. W procesie konstruowania silnika, liczony jest również opór spalin. Jeśli wywalisz tłumik ale nie zmienisz ustawień to zaszkodzisz tylko silnikowi i popsujesz osiągi. Te wszystkie basowe końcówki i inne tego typu syf to tylko zabawki dla gówniarzy, którzy chcą zwrócić na siebie uwagę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana tłumika w Punto I

Zgadzam się z kolegą, usunięcie bebechów jedynie zaszkodzi, same działanie lambdy polega na tym, ze do poprawnej pracy potrzebna jest odpowiednia temp i ciśnienie spalin, tak więc wywalenie katka spowoduje zafałszowanie odczytów i roztrojenie silnika.  Zresztą, po takim eksperymentowaniu to daleko nie pojedziesz, bo policja zatrzyma cie na najbliższej ulicy za wzmożony hałas, a mechanik nie podbije przeglądu za toksyczność spalin.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana tłumika w Punto I

takie cuda robią gówniarze zafascynowani tuningiem, normalny człowiek nie będzie wybebeszał tłumika, bo to zwyczajnie nie ma sensu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana tłumika w Punto I

skoro tłumik jest montowany fabrycznie w autach to chyba jest potrzebny.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana tłumika w Punto I

takie eksperymentowanie może naprawdę zaszkodzić silnikowi, korzyści są żadne albo minimalne, więc po co kombinować? Niestety znam ludzi co są święcie przekonani, ze takie zabiegi poprawiają osiągi.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Wymiana tłumika w Punto I

No ja doskonale wiem, że nie można wyrzucić tłumika tzn. można ale będzie miało to swoje konsekwencje. Chodziło mi raczej o coś takiego, że u mnie ten tłumik był już pusty i zastanawiam się po co to ktoś zrobił. Ja założę oryginał ale boję się, że auto nie będzie chciało chodzić jak trzeba.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
5

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top