You are here:Start>Forum>Forum>VW>Ułamany kluczyk w stacyjce- Golf IV

Forgot password? | Forgot username?

Ułamany kluczyk w stacyjce- Golf IV

Ułamany kluczyk w stacyjce- Golf IV

Pożyczyłem koledze samochód. Po godzinie zadzwonił do nie, że ułamał kluczyk w stacyjce. Na szczęście mam drugi kluczyk więc problemu nie ma ale nie bardzo wiem jak zabrać się za wyciągnięcie kluczyka za stacyjki. Czy trzeba rozebrać cały zamek czy da się to zrobić jakoś inaczej.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ułamany kluczyk w stacyjce- Golf IV

Jak kluczyk siedzi w stacyjce to znaczy że auto jest uziemione więc po drugim kluczyku pożytku nie ma dopóki nie wyjmiesz starego.  Ważne żeby stacyjka była w pozycji zero, skombinuj sobie jakiś cienki drucik zagięty na końcu jak szydełko i spróbuj wydłubać, jak się nie uda to pozostaje rozebranie wszystkiego.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ułamany kluczyk w stacyjce- Golf IV

mozesz spróbować silnym magnesem ale jak kluczyk jest zablokowany w stacyjce i nie można przekręcić na luz to nic z Twojej pracy nie będzie i trzeba wszystko rozbierać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ułamany kluczyk w stacyjce- Golf IV

Jest tak, że samochód jest zgaszony i w tej pozycji jest też kluczyk. Próbowałem wyciągnąć go przy użyciu kombinerek ale bez skutku. Pytanie moje jest takie Czy jak będę miał stacyjkę na wierzchu to będę mógł wypchnąć kluczyk z drugiej strony ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ułamany kluczyk w stacyjce- Golf IV

Według mojej ocen to nie, bo kluczyk jest zwyczajnie zablokowany, zapadka trzyma klucz i nie wypchniesz do przodu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ułamany kluczyk w stacyjce- Golf IV

Chodziło mi o to czy z drugiej strony stacyjki jest otwór i czy będę mógł przez niego wypchnąć kluczyk ? O ile wiem, to jak jest kluczyk w zamku, to nie ma możliwości wyjęcia wkładki.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ułamany kluczyk w stacyjce- Golf IV

Od tłu nie uda ci się wypchnąć kluczyka bo nie ma otworu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ułamany kluczyk w stacyjce- Golf IV

No to jestem w d.... Boję się, że będzie potrzebna wymiana stacyjki. Gość co prawda zadeklarował pokrycie kosztów ale noszenie ze sobą dwóch kluczyków jakoś mnie nie urządza. Zwłaszcza, że w jednym miałbym centralny zamek a w drugim tylko "zapłon".

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ułamany kluczyk w stacyjce- Golf IV

Mozesz dorobic klucz i będziesz miał dwa takie same kluczyki

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Ułamany kluczyk w stacyjce- Golf IV

A co mi to da ?? Po wymianie stacyjki jeden kluczyk będzie służył do dopalania a drugi do drzwi. Zapasowe kluczyki to ja mam ale tego ze stacyjki nie mogę wyciągnąć. Całe szczęście, że mi teraz samochód nie jest potrzebny bo bym się lekko wkurw...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
2

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top