You are here:Start>Forum>Forum>SKODA>Skoda Superb I czy II

Forgot password? | Forgot username?

Skoda Superb I czy II

Skoda Superb I czy II

Moje poszukiwania jakoś nie przynoszą większych rezultatów więc pojawiają się kolejne opcje. Znajomy ściągnął Superba. Przejechałem się maszyną i nawet mi się spodobała (trochę tandetny styl ale ogólnie spoko). Silnik diesla, opcja bez nawigacji. Gość chce 20tys zł. Szwagier, który bardziej jara się samochodami i śledzi na bieżąco rynek odradza mi ten samochód. Twierdzi, że lepiej wziąć trochę kredytu albo poczekać i kupić ten drugi wypust Superba bo ta pierwsza wersja mimo wszytko jest mniej dopracowana. Co o tym sądzicie ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Superb I czy II

Jak poczytasz opinie o I i II to wcale nie różnią się od siebie tak bardzo. Chodzi mi tu głównie o awaryjność. Wyposażenie to inna sprawa ale co ci po dobrym wyposażeniu skoro auto częściej stoi niż jeździ?  Skoda to ogólnie fajne auta za niewygórowaną cenę ale nie pozbawione wad. Awarii ulega wiele elementów min pompa olejowa, układ kierowniczy, słabe zawieszenie. Nie mówię, że to reguła ale dużo osób doświadczyło takich problemów. Skoda jest dla mnie dość nieprzewidywalna i nie chodzi mi tu broń boże o samą markę.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Superb I czy II

A jakie auta są przewidywalne?  Przecież każde auto może się popsuć. To że Skoda kosztuje taniej niż konkurencja to nie oznacza że zaraz się cała posypie. Spójrz na Mercedesy, firma znana z prestiżu i niezawodności przez ostatnie kilka lat praktycznie się stoczyła. Auta zostały uznane że jeżdżące skarbonki i widok Merca na lawecie nikogo już nie dziwi. BMW czy Audi też maja wiele usterek. Najbardziej bolące jest to że płacisz grubą kasę za nowe auto a tu spotykają Cię niespodzianki, Skoda przynajmniej nie zdziera z klienta. Nie udaje auta niezawodnego. Do tego części są dużo tańsze. Skoda staje się coraz bardziej popularna i sprzedaż jej na świecie cały czas rośnie. Superb II to naprawdę fajna fura godna polecenia.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Superb I czy II

Trochę się zdziwiłem tym co czytam w necie. Liczyłem, że się wszyscy będą rozpływać w pochwałach nad tym autem a tym czasem komentarze są bardzo powściągliwe. Jak wpadł mi do głowy pomysł zakupu to myślałem sobie: tańsza od Passata, bogato wyposażona a technologia ta sama co VW. Potem ludzie zaczęli mi zasiewać wątpliwości. Szczególnie "niekorzystnie" wygląda sprawa Superba do 2008 roku. Zastanawiam się teraz czy to wynik tego, że auta się zestarzały i zaczynają się psuć czy faktyczni były niedopracowane.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Superb I czy II

Miałem okazję trochę jeździć nowym Superbem a tego starszego znam głównie z widzenia i kliku rundek wokół komina. Jeśli Cie stać na nowego to kupuj jeśli nie to nie widzę sensu pchania się w koszta. Według mnie największym problemem tego samochodu jest to, że w środku jest ponuro. Raz w życiu miałem okazję przejechać się Superbem, który zmienił moje postrzeganie tego samochodu. Fura była wzięta od młodego chłopaczka, który zrobi lekki wizualny tuning wnętrzu. Na fotelach była biała skóra a na deskę było rzucone wykończenie imitujące aluminium. Coś pięknego.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Superb I czy II

Mój szwagier ma Superb z 2009 roku, auto kupił nówkę i jak do tej pory jest bardzo zadowolony. Jeździłem tym autem kilka razy i byłem pod wielkim wrażeniem. Prowadzi się bardzo dobrze, świetne przyspieszenie, dużo miejsca w środku. Co do wnętrze to nie zauważyłem, żeby było jakies gorsze niż wnętrze BMW czy Volvo a miałem okazję siedzieć wewnątrz tych aut. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do Skody, zwłaszcza do bardzo sensownych cen. Kupujesz fajne auto, które warte jest swoich pieniędzy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Skoda Superb I czy II

Wnętrze to kwestia gustu. Mnie osobiście wnętrze BMW czy Volvo podoba się znacznie mniej niż wnętrze Superba więc to raczej złe porównanie ale ogólnie zgodzę się z tym co piszesz. Według mnie nowy Suberb sprawia wrażenie przydługawego, niektórzy twierdza, że Skoda na siłę chciała go wydłużyć, żeby odróżniał się od Octavii co zarzucano pierwszej generacji ale to są kosmetyczne szczegóły.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
5

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top