You are here:Start>Forum>Forum>MITSUBISHI>Malowanie tarcz hamulcowych

Forgot password? | Forgot username?

Malowanie tarcz hamulcowych

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

Przyznam szczerze, że nie spotkałem się jeszcze z sytuacją kiedy bębny byłby wymieniane ze względu na ich "grubość". Zazwyczaj jest tak, że rdza wcześniej zrobi swoje. Przeważnie korazja na rantach bębna jest tak zaawansowana, że ciężko jest założyć go na szczęki, w ekstremalnych przypadkach pojawiają się wżery które mogą doprowadzić nawet do pęknięcia bębna. Bębny to trochę inna technologia niż tarcze i w ich przypadku większą uwagę należy przywiązywać do okładzin i cylinderków.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

Po oczyszczeniu z rdzy pomaluj farba podkładową a później już normalna farbą w wybranym kolorze. Pamiętaj tylko żeby wybrać farbę do wysokich temperatur bo inaczej wszystko zejdzie. Dobra jest Bolla w spreju wytrzymuje do 600'C nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

Zużycie bębnów powinien wskazać diagnosta przy robieniu okresowego przeglądu więc jak miałeś ostatnio przegląd i nic nie mówił to spokojnie możesz malować. Bębny wytrzymują długo, zależny oczywiście ile jeździsz i czy z obciążeniem itp.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

no dobra ale ja miałem przeglad robiony  w lutym to trochę minęło i teraz nie wiem czy warto odnawiać bębny czy nie bo jak wydam kase na farby i strace czas na czyszczenie i malowanie a w lutym mi powiedzą że do wymiany to jaki jest sens?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

Może trochę nie na temat ale, jak żyje nie spotkałem się z sytuacją aby diagnosta zalecił wymianę czegokolwiek. Chyba, że stacja prowadzi też usługi ale wtedy to praktycznie cały samochód jest do wymiany. Najlepiej sam oceń stan bębnów. To nie jest trudne. Tak jak pisałem wcześniej, tarcze to inna technologia. W przypadku tarcz ich grubość ma ogromne znaczenie, ponieważ cienkie tarcze mogą się odkształcać. Pod tym względem bębny są lepszym i trwalszym rozwiązaniem. Jeśli korozja nie jest duża, bęben nie ma uszkodzeń mechanicznych a okładzina ładnie przylega i hamuje to ja nie widzę potrzeby wymiany na nowy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

jak na moje ok to bębny sa ok nowyt/smile korozja jest spora ale jak ją usune to powinno byc chyba ok no nie?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

Koszty i nakłady pracy są znikome więc może bez problemu to zrobić. Jak na przeglądzie wyjdą problemy z bębnami to je po prostu zmienisz. Przy okazji skontrolujesz stan hamulców. Cała operacja nie wyniesie Cię więcej niż 20zł a korzyści mogą być ogromne.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
38

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top