You are here:Start>Forum>Forum>MITSUBISHI>Malowanie tarcz hamulcowych

Forgot password? | Forgot username?

Malowanie tarcz hamulcowych

Malowanie tarcz hamulcowych

Wpadłem właśnie na pomysł, żeby pomalować sobie tarcze. Wiem, że są "fachowcy" najpierw czyszczą całość szczotką drucianą a potem malują całość. Następnie starymi klockami "czyszczą" miejsce stykania się klocków z tarczą. Ja myślałem raczej o wypiaskowaniu i nałożeniu farby. Nie wiem tylko jak zrobić to, żeby było równomiernie i całościowo.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

Zazwyczaj albo szczotka druciana albo papier ścierny wchodzi w grę. Do piaskowania musisz mieć piaskarkę, jak kiedyś widziałem ile przy takim piaskowaniu jest kurzu i pyłu w pomieszczeniu to głowa mała. Najlepiej oddać do zakładu żeby to zrobili.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

Do piaskowania małych elementów używam kabiny więc problem kurzu dla mnie nie istnieje. Piaskowanie to jest szczegół bo równie dobrze mogę je sodować lub po prostu wyczyścić, mnie bardziej chodziło o sam proces malowania.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

Do malowanie tarcz polecam ci środek w spreju Dinitrol. Używasz bezpośrednio na stal albo nawet korozję. Preparat przetwarza rdzę i gruntuje podłoże, które robi się czarne i bardzo wytrzymałe na ścieranie. Jak zamalujesz piasty to będziesz miał super czarny kolorek, a co najważniejsze nic nie odpadnie po jakimś czasie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

A jak ta farba/preparat sprawdza się na innych powierzchniach ? Kupiłem sobie właśnie przyczepkę a właściwie to złom z dokumentami. Nie bardzo mi się uśmiecha czyścić jej czy nawet piaskować. Myślałem o takich samoodrdzewiaczach ale mają raczej złą opinię i odpuściłem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

Nada się na wszystkie metalowe czy stalowe powierzchnie a zwłaszcza mocno skorodowane. Pamietaj tylko żebyś dobrze oczyścił powierzchnię z kurzu czy tłuszczu przed malowaniem. To jest lepsze od odrdzewiacza bo masz dwa w jednym.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

Słuchajcie a czy dałoby się całe tarcze pomalowac? nie tylko piasty? Marzą mi się takie czarne tarcze ale nie wiem jak to zrobić żeby się nie scierało?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

Raczej nie da się tego zrobić. Każda farba czy lakier muszą się zetrzeć bo tarcie jest ogromne. Jedynym sposobem na czarne tarcze byłby specyficzny metal ale nigdy się nie spotkałem aby tarcze były z takiego robione. O ile wiem to ciemniejsze są tarcze ceramiczne ale to już zupełnie inna bajka.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

No własnie szkoda bo fajnie by to wyglądało i korci mnie żeby pomalować ale chyba nie zaryzykuję

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Malowanie tarcz hamulcowych

Można kupić czarne tarcze EBC, koszt ok 260 Euro. To nowość. Zostały pokryte specjalną powłoką, której wytrzymałość producent określa na 3-5lat w zależności od warunków. Malowanie farbą nic ci nie da, po pierwszej jeździe będziesz miał zdartą farbę, do tego hamowanie może się pogorszyć.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
7

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top