You are here:Start>Forum>Forum>KIA>Gwarancja na nowe auto

Forgot password? | Forgot username?

Gwarancja na nowe auto

Re: Gwarancja na nowe auto

Obsługa klienta w Polsce pozostawia dużo do życzenia. Pamiętam jak kiedyś byłem u znajomych w Niemczech co akurat urządzali sobie kuchnie i kupowali mnóstwo sprzętu. Po kilku dniach okazało się że mikrofalówka i elektryczny czajnik przestały działać. Kumpel wsadził do auta i pojechał do sklepu. Tam kobieta normalnie towar zabrała, przeprosiła i zapytała czy chce zwrot kasy czy nowy towar. U nas jak kiedyś pękły mi buty to musiałem całe protokoły pisać i sie wykłócać żeby je przyjęli z powrotem.   U nas klienta sie traktuje jak zło konieczne i nie mysli się o tym, że jak obsługa gówniana to kliet juz nie wróci na ponowne zakupy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Gwarancja na nowe auto

Ja bym na Twoim miejscu kupił kia ceed bo bardzo mało się psuje a do tego dostaniesz najdłuższą gwarancję. Najlepiej żeby ci sie nic nie psuło bo jak pisali inni cięzko jest udawadniać że to nie twoja wina tylko fabryczna.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Gwarancja na nowe auto

Ja też bardzo dużo dobrego słyszałem na temat serwisu Toyoty ale to też zależy od ludzi pracujących w danym serwisie. Mój kolega od lat jeździ Toyotą Corollą. Jakiś 3 lata temu w okolicy otworzyli nowy serwis. Reklamowali się wtedy, że najniższe ceny, profesjonalnie i w ogóle światowo. Z usług poprzedniego salony kolega był bardzo ale to bardzo zadowolony. Niestety pech chciał, że przytrafiła mu się awaria a w "jego" salonie były potworne kolejki a w dodatku musiałby jechać na holu przez całe miastu. Zaryzykował i pojechał do tego nowego. Jak go pytałem o wrażenia to stwierdził tylko, że jeśli wszedłby do tego salonu jako potencjalny klient i został tak potraktowany to Toyotą nie jeździłby nigdy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Gwarancja na nowe auto

Napewno ale jak filozofia firmy jest taka, że trzeba klienta traktować jak złoto to każdy kto pracuje w firmie wie że tak trzeba postepowac.  Kontrole sa w każdej firmie i jak ktos sobie w kulki leci, jest jak cham to go szybko wyłapią i mu podziękują. Praktycznie każda firma w Polsce ma na celu upchnąć jak najwięcej towaru i nie tracić czasu na reklamacje, liczy się kasa i słupki sprzedaży.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Gwarancja na nowe auto

W założeniu jest tak jak piszesz ale w praktyce jest bardzo różnie. Na własnej skórze przerobiłem podejście firmy, która ma klienta za nic. Salon jest już od kilkunastu lat. Przez długi czas miał w regionie monopol na markę więc każdy, kto się decydował na dany samochód z konieczności kupował w tym salonie. W tej chwili mają rzeszę wiernych klientów a resztę traktują jak zło konieczne. Zanim wykrusza się im stali klienci, na rynku zajdą następne zmiany i znowu będzie można odcinać kupony.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Gwarancja na nowe auto

Dziekuję wszystkim za pomoc, zaczynam sie zastanawiać też nad zakupem Toyoty Yaris bo też dają 5 lat gwarancji no albo Ceed,bo Hyundai odpada, ponieważ jak poczytałem, to sie okazało że auto dość awaryjne i dużo osób się skarży. Wiecie, gwarancja tez jest ważna zwłaszcza jak człowiek kupuje auto nowe. Zawsze lepiej mieć niż nie mieć.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Gwarancja na nowe auto

Z wymienionych najbardziej podchodzi mi Yaris, najlepsza opinia, najbardziej rozpoznawalna marka, rozwinięta sieć serwisów i duża dostępność części. Za Ceedem przemawia relacja cena/wielkość auta (przy odsprzedaży jest to bardzo ważne).

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Gwarancja na nowe auto

Cena też robi pewną różnicę, bo Yaris jest o 10tys tańsza od Ceed.  Ktoś mi doradził, żebym popatrzył na używane Yaris sprzedawane przez dealerów Toyoty, które są jeszcze na gwarancji. W sumie już po wyjeździe z salonu auto już traci na wartości więc może to dobry pomysł.

Edited by: dareKK - Sep-07-2013 9:33:55

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Gwarancja na nowe auto

To jest jakaś myśl bo auta z produkcji w 2012 roku kupisz o jakieś 6tyś mniej. Co się tyczy gwarancji to musisz wiedzieć że na tego typu auta gwarancja jest max 2 lata.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Gwarancja na nowe auto

Yaris mogę ze spokojnym sumieniem polecić. Egzemplarze powystawowe i z roczników poprzednich to dobry pomysł. Trzeba jednak uważać bo czasami firmy pod przykrywką posezonowej okazji wciskają ciemnotę. Byłem w salonie Toyoty na diagnostyce mojego samochodu i muszę przyznać, że jestem miło zaskoczony i bardzo pozytywnie rozczarowany.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
13

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top