You are here:Start>Forum>View the posts of Ziomal

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Ziomal
  • » Profile

Posts

Posts

Mar-15-2013 21:01:50
Category: Forum
Forum: DAEWOO

Nie rozumiem po co chcesz kombinować jak czujnik kosztuje grosze. Na szrocie tego typu rzeczy często za firko oddają, bo im się to po halach poniewiera a nikt tego nie kupuje. Zresztą bez licznika da się przeżyć. Mój kolega zamiast prędkościomierza używa nawigacji. Jak do tej pory nie miał problemów ani z fotoradarami ani z policją.

Mar-03-2013 22:29:48
Category: Forum
Forum: DAEWOO

Jeśli nie boisz się ciągłego grzebania przy samochodzie i zerowego wręcz komfortu to auto powinno Ci się spodobać. Przy oględzinach warto zajrzeć tu i tam bo czasem lepiej jest kupić Tico za 3 tys zł niż za 500 zł bo naprawy mogą znacznie przekroczyć 3 tys zł. Trzeba pamiętać, że z racji ceny i niskiego zużycia paliwa ten samochód jest ulubioną bryką listonoszy, młodzieży czy osób niezamożnych. Raczej nie można się spodziewać, że właściciel co rok jeździł tym samochodem do autoryzowanego serwisu w celu kontroli stanu technicznego auta a napraw dokonywał u specjalistów z wykorzystaniem części z najwyższej półki.

Feb-27-2013 17:06:03
Category: Forum
Forum: DAEWOO

Takie objawy miałeś na wszystkich świecach czy tylko na jednej ? Jeśli na wszystkich to samochód teoretycznie nie powinien nawet odpalić. Jeśli jakikolwiek płyn przedostał się pod uszczelkę na świecy (mówię tu o tej podkładce która jest na świecy) a następnie był w stanie spłynąć po gwincie to mieszanka w żaden sposób nie mogła zostać sprężona. Jeśli tego typu zdarzenie miało miejsce na jednaj ze świec to jedynym logicznym wytłumaczeniem jest to, że nie została ona dokręcona. Właściwie to ona musiałaby być tylko włożona. Jeśli coś takiego miało miejsce to świeca powinna zadziałać jak pocisk lub wyskoczyć z gniazda i sobie wesoło podskakiwać. Słyszałem o przypadku kiedy mechanik zapomniał wkręcić świecy (włożył ją ale nie wkręcił), ale praktycznie od razy obczaił sprawę bo coś pod maską zaczęło fukać a silnik pracował tylko na trzech cylindrach.

Feb-26-2013 19:41:10
Category: Forum
Forum: DAEWOO

Pudzian wrote:


Ja kiedyś miałem tak, że pojawił się olej na świecy po stronie rdzenia. Oczyściłem dokładnie, ale za jakis czas znowu to samo. Pojechałem do mechanika, zajrzał i pokazuje mi  a na gwincie pełno oleju. Okazało się że świeca padła i padła uszczelka pod pokrywą.

Czekaj, stań. Olej z zewnątrz silnika dostawał Ci się do komory poprzez gniazdo świec ? Gdyby taka sytuacja miała miejsce to praktycznie nie miałbyś kompresji. Na świecach jest gwint drobnozwojny który ma zagwarantować szczelność. Olej ma problem, żeby przeciekać przez zwykły gwint a co dopiero przez taki. Padnięta uszczelka pod klawiaturą (chyba o tym mówimy) i jednocześnie świeca to moim zdaniem przypadek. Chyba, że wyciągając świecę ubrudziłeś ją olejem który naciekł do gniazda. Nie bardzo mogę sobie wyobrazić przeciekania oleju na elektrody bo o tym tu mówimy. Już taki mocno naciągany argument ale większość świec jest pod kątem więc nawet jeśli olej spływałby po gwincie to nie na elektrody ale. Ponadto ciśnienie z komory bez problemu wydmuchałoby taki luźny olej.

Feb-26-2013 17:30:06
Category: Forum
Forum: DAEWOO

Dokładnie tak. Za wysoki poziom oleju to chyba nie jest problem który mógłby się w ten sposób objawiać. Wysoki poziom oleju najczęściej skutkuje uszkodzeniem uszczelnienia choć nie zawsze. Z autopsji znam przypadki kiedy auto mocno konsumuje olej ale nawet w takich przypadkach świeca pozostaje ciemno brązowa. Jeśli olej nie jest spalany w całości to znaczy, że jest go bardzo dużo.

Feb-26-2013 16:10:36
Category: Forum
Forum: DAEWOO

Nie ucz mnie człowieku pokory bo sam jej nie wykazujesz. Nie wiem o co Ci chodzi ale mam wrażenie, że nabijasz sobie posty. W przypadku świec, ważne aby były suche bo to może powodować "zwarcia". Podobnie ma się sprawa z nagarem który może zbierać się na izolatorze, tym samym powodować przepływ prądu na masę. Tak sytuacja może wpływać negatywnie na pracę silnika etc. Udowodniłem Ci już wystarczająco, że wiedzę na ten temat posiadam? Teraz Ty mi napisz jakie to ma znaczenie dla sytuacji o która pytam ? Ponadto przewody mają najczęściej gumy które zabezpieczają gniazdo przed dostawaniem się tam zabrudzeń. Zabrudzenia są oczywiście problemem ale w sytuacji kiedy syf dostaje się do komory spalania dalej jednak nie widzę związku. To tyle z mojej strony na tema tego OT.
Pytałem tu o zarzucanie świec olejem a nie o ich zabrudzenia. Jeśli nie masz nic od powiedzenia w temacie to proszę Cie nie pisz więcej bo tylko spamujesz.

Feb-26-2013 14:48:34
Category: Forum
Forum: DAEWOO

Jak z zewnątrz ? w jaki sposób miałby się to stać ?
Nie mam pojęcia o czym piszesz i jaki to ma związek z uszczelką pokrywy zaworów. Domyślam się o co chodzi ale chyba logiczne, że olej na pokrywie jest widoczny a ubrudzenia zewnętrzne świecy nikogo nie interesują bo nie mają one większego znaczenia. Chodzi o "zalepianie" olejem elektrod świecy. Elektrod czyli tej części świecy która jest w komorze spalania.

Feb-25-2013 18:18:41
Category: Forum
Forum: DAEWOO

Dziś kłóciłem się z facetem o przyczynę zarzucania świec olejem. Gość twierdził, że winę za taki stan rzeczy ponosi zła regulacja mieszanki. Tłumaczyłem gościowi, że nie jest możliwe aby zła mieszanka mogła zanieczyszczać świece. Na świecach wyraźnie widać jest olej (gęsta, czarna, tłusta masa) a problemy z mieszanką objawiałby się tym, że świeca byłaby tylko mokra. Olej na świecy to jedna z oznak zużytych pierścieni zbierających lub problem z uszczelniaczami zaworowymi.

Feb-05-2013 22:12:48
Category: Forum
Forum: MERCEDES

Sąsiad kupił takie auto swojej córuni na 18-ste urodziny. Nie jestem pewny ale ich chyba jest o rok młodsze od omawianego tu egzemplarza. Serwisują ten samochód u znajomego mechanika. Z tego co mówił mechanik wynika, że tak trochę przez przypadek kupili ten samochód ale są bardzo z niego zadowoleni. Sam mechanik mówił, że gdyby wszystkie samochody wymagały tyle pracy co ten to musiałby zamknąć warsztat i zająć się nierządem, żeby na chleb zarobić. Moim zdaniem złe opinie na tema tego auta wynikają z faktu, że ono jest takie nijakie. Merc to jednak merc i tak się wszystkim kojarzy a klasa A jakaś taka nijaka.

Jan-20-2013 10:22:46
Category: Forum
Forum: DAEWOO

Dokładnie tak jak pisze kolega Kazik. CC w podobnych pieniądzach może się nie trafić a jak się trafi z gaźnikami podciśnieniowymi lepiej od razu wyprowadzić to na złom i się nie szarpać. Ponadto Tico jest 5D niby szczegół a życie ułatwia bardzo. Części nawet w porównaniu z Fiatem wypadają taniej więc...

  • Index
  • » Users
  • » Ziomal
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
10

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top