You are here:Start>Forum>View the posts of Horn

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Horn
  • » Profile

Posts

Posts

Feb-14-2013 20:00:32
Category: Forum
Forum: LAND ROVER

Uwierz mi na słowo gdyby można było kupić dziś Syrenkę za średnią krajową to ustawiłaby się do niej kolejka. O jakich opiniach ty mówisz? Podstarzałego playboya z aspiracjami którego nie stać na porządny samochód więc kupuje Nivę żeby mieć namiastkę SUVa? Gościa który przy wódce kupił Nivę? Czy może leszcza który nie wie w którą stronę odkręca się śruby w kołach? Opinie na temat tych samochodów najczęściej wygłaszają Ci którzy mylą samochód terenowy z SUVem, dla niech terenówka musi mieć klimatronik,ABS, ESP, podgrzewane fotele i bóg jeden wie co jeszcze.   Ja jeździłem Niva i znam jej możliwości więc mi nie opowiadaj takich głodnych kawałków na jej temat. Myśliwych też znam wielu i wiem, że dla nich Niva ma tylko jedną wadę- mało można do niej załadować. Nie myl tych wymoczków biegających z fuzją po polanach z myśliwymi. Oni wyrabiają sobie pozwolenie na broń nie dlatego, że chcą być częścią społeczności ale dlatego, że broń daje im poczucie władzy i wyższości. Taki do dubeltówki w zestawie kupuje Pajero i potem jeździ ludziom po zasiewach i strzela do zwierząt w okresie ochronnym.  Jeśli chcesz znać opinie o ruskich porażkach wybierz się na Borne Sulinowo albo do Darłowa, tam raz dwa świat ci wyprostują.

Feb-12-2013 17:50:09
Category: Forum
Forum: OPEL

CNG i LPG to dwie zupełnie odmienne kwestie. Największym problemem tych instalacji jest właśnie ciężar butli. W przypadku CNG gaz musi być sprężyny do około 200 atm podczas gdy LPG do 6 atm. Porównania tych dwu paliw są raczej chybione i nie mają większego sensu. Cały problem to instalacja i koszty z tym związane. Jeśli dołożyć do tego fakt, że stacja musi być wyposażona w wysoko wydajne sprężarki to ten stan rzeczy chyba nikogo nie dziwi.

Feb-11-2013 21:04:52
Category: Forum
Forum: OPEL

Przeczytałem właśnie wypis w dziale Mercedes odnośnie LPG i znalazłem wzmiankę na temat CNG. Zacząłem szukać w necie informacji na temat tego paliwa i okazało się, że najczęściej można je spotkać w Oplu Zafira. Kiedyś czytałem na ten temat i było napisane, że to Fiat w modelu Panda wprowadził CNG do polski. Poszukałem na allegro i Pand z CNG nie ma, za to są Zafiry. Ktoś wie o co chodzi? Na zachodzie była jakaś akcja z tym związana czy co?

Feb-11-2013 20:52:20
Category: Forum
Forum: ALFA ROMEO

Taka sytuacja zdarza się dość często jak ktoś nie ma doświadczenia w handlu. Znam wiele takich sytuacji kiedy ktoś wrzuca coś na allegro i za chwilę ustawia się po towar kolejka. Wtedy najczęściej człowiek sobie myśli eee... chyba dałem za niską cenę. Za przykład niech posłuży historia mojego kumpla. Dwa lata temu postanowił sprzedać swój motocykl. Na wrzesień obiecaliśmy sobie wypad w Bieszczady. Motocykl miał trafić na allegro po powrocie, czyli na początku października. We wrześniu zaczęło lać i plany dostały w łeb. Gość się niecierpliwił i wystawił motocykl za 15 tys zł. Przyjechało dwóch typków. Mieli kasę i lawetę. Pech chciał, że akurat zaczęło się przejaśniać i kolega miał mocne parcie na te Bieszczady. Facet który chciał kupić był tak napalony, że dawał mu 16 i zabiera motocykl. Kolega powiedział: nie. Po powrocie, motocykl znowu trafił na allegro. Do tej pory nikt się po niego nie zgłosił. Teraz w marcu znowu będzie ogłaszany za 12. Kumpel stwierdził, że jak ktoś zaproponuje 11,500 to jeszcze kask dorzuci.

Feb-07-2013 21:48:05
Category: Forum
Forum: BMW

Pytając o laminat masz na myśli włókno szklane+ żywica poliestrowa czy o tzw. carbon (laminat węglowy). O ile pierwszy rodzaj PS znam i jakoś on mnie na kolana nie rzuca. O tyle Carbon to inna półka, zarówno cenowo jak i jakościowo jest duża różnica.
Nie wiem po co chcesz je zakładać do samochodu (uszkodzenie starych, tuning wizualny) ale jeśli chcesz po prostu mieć to kup sobie oryginały, nawet używane będą chyba lepsze. Lepienie takiego zderzaka to ładnych kilka godzin w garażu, nikt nie sprzeda ci dobrego produktu za grosze, a zderzak za grosze albo pęknie przy lekkim uderzeniu albo nie będzie pasował.

Jan-24-2013 17:48:18
Category: Forum
Forum: BMW

Adamczyk wrote:

Re: Czujnik ciśnienia
Dziś 17:29:22

Horn

Taa w tych z prawdziwego zdarzenia.. No ale czy takie w Polsce są? Nie zapominaj, że jesteśmy w Polsce, za dużo być wymagał. Pracujesz gdzieś w hurtowniach, że tak je chwalisz?

Nie wiem o co Ci chodzi bo nigdzie o żadnej konkretnej hurtowni nie wspomniałem. Miałem okazję pracować w magazynie gdzie dokumentacja to była rzecz święta. Prowadził to gościu który miał ponad 60 lat. On zarządzanie magazynami znał jeszcze z ery gdzie podstawą był papier a nie cyferki w komputerze. Facet miał taki porządek, że wystarczyło zakumć jak działa jego system i można było bez problemu zacząć pracę. Pamiętam, że on strasznie klął stażystów i praktykantów którzy nie przykładali się do roboty. O ile wiem to jego szef strasznie na niego psioczył bo za dużo czasu zajmowało mu opisywanie towaru itp ale ja kiedyś złamał nogę i zostawił w magazynie innego pracownika to po 2 miesiącach musieli zamknąć magazyn i typa ściągać ze zwolnienia, żeby im to poukładał. W tym kraju faktycznie ciężko jest znaleźć dobrą hurtownie czy sklep ale to wina samych klientów którzy wolą kupować w necie a sprzedający w necie jak wiadomo psują rynek.

Jan-22-2013 18:40:36
Category: Forum
Forum: BMW

To nie do końca jest tak jak piszesz. W sklepach czy hurtowniach z prawdziwego zdarzenia podstawą gospodarki magazynowej jest system oznaczeń. Oznaczenia magazynowe i katalogowe to nie to samo. Widziałem już magazyny gdzie na siłę próbowano pominąć numerację magazynową i stosować wyłącznie numery katalogowe- takiego burdelu to chyba świat nie widział. Szefostwo nie pozwoliło na stosowanie innej numeracji więc pracownik musiał pamiętać co gdzie kładzie bo inaczej tego nie znalazł. Wystarczy takie jedno zaniedbanie w hurtowni i wszystkie sklepy są pozbawione jakichkolwiek informacji na temat danej części. Ze zrozumiałych względów nikt nie wprowadza dodatkowych oznaczeń i informacji- po prostu eliminuje w ten sposób konieczność pamiętania dodatkowych cyferek. W tym konkretnym wypadku sądzę za problemem był fakt, iż każdy wolał przerobić podłączenie niż walczyć ze sklepem o wymianę na inny. Z czasem więc każdy zapomniał o tym, że istnieje inny czujnik

Jan-22-2013 18:34:35
Category: Forum
Forum: BMW

To nie do końca jest tak jak piszesz. W sklepach czy hurtowniach z prawdziwego zdarzenia podstawą gospodarki magazynowej jest system oznaczeń. Oznaczenia magazynowe i katalogowe to nie to samo. Widziałem już magazyny gdzie na siłę próbowano pominąć numerację magazynową i stosować wyłącznie numery katalogowe- takiego burdelu to chyba świat nie widział. Szefostwo nie pozwoliło na stosowanie innej numeracji więc pracownik musiał pamiętać co gdzie kładzie bo inaczej tego nie znalazł. Wystarczy takie jedno zaniedbanie w hurtowni i wszystkie sklepy są pozbawione jakichkolwiek informacji na temat danej części. Ze zrozumiałych względów nikt nie wprowadza dodatkowych oznaczeń i informacji- po prostu eliminuje w ten sposób konieczność pamiętania dodatkowych cyferek. W tym konkretnym wypadku sądzę za problemem był fakt, iż każdy wolał przerobić podłączenie niż walczyć ze sklepem o wymianę na inny. Z czasem więc każdy zapomniał o tym, że istnieje inny czujnik

Jan-21-2013 16:30:19
Category: Forum
Forum: BMW

Na dzień dzisiejszy sprawa wygląda tak: są dwa czujniki, każdy z nich ma swój numer katalogowy. W praktyce jest tak, że można je stosować zamiennie. Mając modele samochodów sprawdziłem dokładnie i wychodzi na to, że hurtownie nie trudzą się zbyt i numer przypisują losowo. W większości przypadków nie ma to znaczenia i jeśli mechanik wie o tym to zmienia tylko końcówkę i jest po bólu. Ja zamówiłem właściwy a przynajmniej tak mi się wydaje. W czwartek lub piątek będę miał ostateczną odpowiedź. Sprzedający tym razem dostał zdjęcia więc nie ma mowy o pomyłce.

Jan-20-2013 17:05:29
Category: Forum
Forum: BMW

W ASO taki czujnik to coś około 100 zł. O ile wiem to oryginał można dostać dużo taniej tylko nikt oryginałów nie sprowadza bo się nie opłaca. Zamienniki niestety są nieco inaczej skonstruowane (tak przynajmniej wywnioskowałem z obserwacji). Uderzyłem z problemem do kolegi który handluje częściami i mówi, że chyba wie jak problem rozwiązać. Jak się okazuje numer to jedno a sam czujnik to drugie i trzeba wiedzieć co się chce uzyskać. Mnie uczono, że numer katalogowy to świętość ale jak widać nie jest tak do końca. Kolega tłumaczył mi, że dzieje się tak dlatego, że na rynku pojawia się wiele zamienników. Nawet w obrębie jednego modelu może być zastosowany np. czujnik o innym kształcie. Generalnie każdy z nich spełnia swoje zadanie w 100% ale może np. nie pasować do obudowy lub może różnić się kostką lub samym sposobem połączenia. Pytałem o model samochodu ponieważ w wielu sklepach człowiek za lada nie chce się bawić w szukanie po numerze katalogowym bo ma ustawione wyszukiwanie po modelu auta. Przerobiłem już kilkakrotnie temat i jeśli trafi się na kumatego człowieka (najczęściej właściciela sklepu) co chce zarobić to poświęci 5 min i sprawdzi a jak się trafia na pracownika to gość mówi: "nie ma" i uważa że załatwił sprawę. Mając modele aut może coś uda się zrobić z tym fantem.

  • Index
  • » Users
  • » Horn
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
20

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top