You are here:Start>Forum>View the posts of Żółw

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Żółw
  • » Profile

Posts

Posts

Feb-04-2013 21:18:44
Category: Forum
Forum: DODGE

Dla mnie największym przegięciem jakie widziałem jest Chevrolet Suburban. Pamiętam kiedyś w V-max pokazywali tą pokrakę. Niedawno widziałem coś takiego na stacji benzynowej. Była to limuzyna dla nowożeńców. Cała obwieszona była światełkami takim jak mają ciężarówki. Jak to zobaczyłem to nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać.

Jan-31-2013 18:32:09
Category: Forum
Forum: ALFA ROMEO

Nie zawsze zwarcie kończy się przepaleniem bezpieczniak bo nie zawsze zwarcie znaczy "stałe" połączenie. Widziałem przypadki gdzie zwarcie było permanentne ale bezpieczniki były całe. Jeśli np. jest tylko przebicie (uszkodzona izolacja, woda itp) a natężenie prądu nie jest wysokie bezpiecznik może się utrzymać.

Jan-30-2013 17:26:03
Category: Forum
Forum: ALFA ROMEO

Przy dobrze dobranej instalacji gazowej nie ma szans na check engine. Może się zdarzyć, że auto będzie miało gorsze osiągi lub występować będą jakieś mniejsze lub większe trudności ale łapanie błędu przez komputer to prawie na 100% błąd w podłączeniu instalacji lub jej wadliwe dobranie. Znam przypadki kiedy poprzez uszkodzenie np parownika lub niewłaściwe podpięcie wtrysku gazu auto praktycznie nie było w stanie jechać ale mimo to diagnostyka silnika przebiegała bez zakłóceń (chodzi mi o podpięcie do kompa i sprawdzenie pracy silnika). Check engine to najczęściej wina złej pracy czujników a uzyskanie takiego stanu poprzez np. złe paliwo jest dość ciężko (nie twierdzę, że jest niemożliwa ale nigdy się z taką sytuacją nie spotkałem).

Jan-29-2013 17:43:03
Category: Forum
Forum: ALFA ROMEO

Do wielu mechaników nie dociera, że Alfa choć spokrewniona z Fiatem to z Maluchem niewiele ma wspólnego. Znam przypadki kiedy jakiś geniusz zakładał rozrząd bez blokad i był płacz bo się nie udało. Wymianę całego układu zapłonowego w TS bez wymiany świece i też był płacz. Makarony mocno pokombinowały te silniki i trzeba wiedzieć o co chodzi, żeby do nich łapy pchać. Nie zmienia to jednak faktu, że gaz da się założyć i nawet fajnie to chodzi.

Jan-29-2013 17:35:54
Category: Forum
Forum: ALFA ROMEO

Ja bym stawiał na jakieś zwarcie lub większy problem z elektryką. Przy uszkodzonym regulatorze szybciej polecą bezpieczniki i inne zabezpieczenia niż wyjdą takie kwiatki. Widziałem przypadki gdzie wskazania miernika wahały się od 11V do 15V i jedynie przy 11 przygasały światła. Skok napięcia powyżej 15 V szybciej spowoduje uszkodzenie np. radia, czy przepalenie żarówek niż "choinkę na pulpicie" zwłaszcza, że elementy wspomniane oddzielone są od alternatora akumulatorem.

Jan-23-2013 21:47:12
Category: Forum
Forum: MITSUBISHI

O ile mi wiadomo w silniku GDI założenie LPG to lekko ryzykowana sprawa. Podobno są twardziele co to robią ale większość mechaników odradza. Problemem w tych silnikach jest bezpośredni wtrysk paliwa. Pytanie: co masz na myśli pisząc "pasuje" według mnie do każdego auta najbardziej pasuje silnik Hemi a moja koleżanka twierdzi, że unia europejska powinna wprowadzić obligatoryjny montaż silnika 1.3 JTD  do każdego auta.

Jan-18-2013 21:29:30
Category: Forum
Forum: ALFA ROMEO

JTD podobnie jak każdy nowy diesel ma jedną bardzo poważną wadę- poprzedni właściciel. Jeśli ona zostanie wyeliminowana to silnik raczej godny polecenia. Wariacja pod tytułem 2.4 jakoś do mnie nie przemawia. 1.9 znam zarówno z Fiatów, Lancii jaki Alfy i mogę powiedzieć, że jest to silnik który daje radę. Jako ciekawostkę mogę napisać, iż znam który jeżdżąc Alfą 166 zajeździł 3 silniki 2.4 JTD, kiedy padł mu trzeci silnik trafił się napaleniec który zamienił się z nim na Alfę 156 z 1.9 JTD i od tej pory typ zapomniał o problemach. JTD (szczególnie model 19000 ccm) był prekursorem diesli nowej generacji a Włosi dzięki temu silnikowi wielokrotnie byli nagradzani za innowacyjność. Nie mniej jednak na diesla trzeba mocno uważać bo praktycznie każda awaria silnika, układu doładowania czy zasilania to spory wydatek.

Jan-15-2013 14:33:32
Alfa 147 problem z silnikiem
Category: Forum
Forum: ALFA ROMEO

Ja też pracuję w handlu i wiem jacy są ludzie, też przez długi czas nie mogłem sobie poradzić z postawa roszczeniową klientów. Nie mniej jednak nie zwalnia to z minimum szczerości wobec klienta. Ja wiele razy zbierałem OPR o szefostwa za to, że mówiłem klientom o problemach z daną maszyna. Do niektórych nie dociera, że opinia na rynku czasami ważniejsza jest od szybkiego zysku. Chodziło mi tyko o to, że klient dostaje bajkę o czujniku. Ja na miejscu sprzedającego powiedziałbym: nie wiem co to jest, samochód jest komisowy i nie znam jego przeszłości ani bolączek. Jeśli zajmowałeś się handlem to zadaj sobie teraz pytanie czy postąpiłbyś tak samo? bo ja na pewno nie. Jeśli oni faktycznie wiedzą co to za czujnik to jaki problem wyczyścić styki czy wymienić. Ja będąc pracownikiem nawet wbrew szefostwu te styki bym przeczyścił. Ja miałem w robocie podobny problem i groziło mi zwolnienie ponieważ poinformowałem klienta o wadzie sprzętu. Tłumaczyłem wtedy szefostwu jak komu dobremu. Jak dziś sprzedam chłam to jutro choćbym Ferrari za 10 tys sprzedawał to nikt nie kupi bo będzie się bał. Po drugie dziś pracuję tu jutro gdzieś indziej. Świat jest mały i można bardzo łatwo trafić na człowieka którego się oszukało. Nic to, że to była inna firma łatka krętacza pozostaje na całe życie.

Jan-15-2013 11:37:34
Category: Forum
Forum: LANCIA

Nie wiem o jaki model pytasz. Ogólnie zacne auta z bardzo złą prasa.  Lancia nawet stara ma bardzo fajne wyposażenie jednak pokrewieństwo z Fiatem niezbyt służy marce bo ludzie z nieznanych mi przyczyn wszystko co włoskie traktują jak zło największe.  Wystarczy trochę rozsądku w eksploatacji (auta ładne ale dość delikatne) i sprzęt śmiga długie lata. Szczególnie miło wspominam Lybrę. Auto to nie było pozbawione wad ale jazda nim miała swój urok. W przypadku nieco starszych Lancii najjaśniejszym punktem tych samochodów jest silnik JTD (tak jest moja opinia).

Jan-15-2013 9:13:14
Alfa 147 problem z silnikiem
Category: Forum
Forum: ALFA ROMEO

ekspert wrote:

Re: Alfa Romeo 147 Check engine
Dziś 6:13:52

bezsensu piszesz i tyle! jak coś budzi wątpliwości to trzeba zabrać do mechanika i dokładnie sprawdzić a nie snuć jakies tragiczne scenariusze! Wam to się wydaje, że każdy sprzedawca aut to złodziej i skur..n, otóż muszę wam powiedzieć, że jesteście w wielkim błędzie! Sam zdarzyło mi się pracować jako sprzedawca i spotkałem ludzi, dla których dobro klienta było najważniejsze. Auto można dokładnie sprawdzić i naprawić widoczne usterki ale i tak wszystkiego nie przewidzisz i często w czasie użytkowania cos wychodzi! Nikt tego nie potrafi zrozumieć i uważa że został oszukany. Ludzie na jaki wy świecie zyjecie!? Kupujecie często 20letnie auta i oczekujecie kondycji 2latka! Żenada!

Ja wiem że napisałem długi post ale wyraźnie nie doczytałeś do końca. Na samym końcu napisałem dokładnie to czego brak mi zarzucasz. Nie wiem czy nie zrozumiałeś intencji czy ja napisałem nazbyt chaotycznie. Piszesz o żenującym podejściu, poczytaj dokładnie to co napisałem. Nie wiem dlaczego mnie atakujesz i potem piszesz w podobnym tonie- to po pierwsze. Po drugie to nie są scenariusze dotyczące tego auta tylko przykłady które mają dać do myślenia.Wytłumaczę raz jeszcze o co mi chodzi. Jeśli ktoś jedzie od komisu to oczekuje, że samochody tam wystawione są pełnowartościowe. Dziwi mnie zawsze podejście człowieka który widzi problem i go olewa. Daje się nabrać na bajki o czyszczeniu styków a potem opowiada o tym jak on to został oszukany. Piszesz, że nie każdy sprzedawca to sku...syn oczywiście ale ci uczciwi są w mniejszości. Nawet na tym przykładzie to widać. Jeśli ktoś jest uczciwy to przed jazdą próbną mówi. Jest taki i taki problem jak chcesz to możemy pojechać do mechanika albo przywieź swojego i sprawdzaj a nie bajeruje wymianą czujnika za 100 zł. W tym przypadku sprzedający liczył że wciśnie bajer albo kontrolka się nie zapali. Ja będąc właścicielem komisu zmieniłbym czujnik. Wydatek niewielki a spokojna głowa. Mam kolegę który handluje motocyklami. W jego przypadku jest tak, że motocykle komisowe podzielił na dwie grupy. Jedna to ta co do których wydaje opinie, iż jest to motocykl sprawdzony. Druga grupa to ta gdzie on tylko pośredniczy w sprzedaży. Ktoś kto przychodzi do komisu na dzień dobry ma informację, że te motocykle są sprawdzone a te drugie nie. Ktoś kto wstawia do jego komisu motocykl ma do wyboru zapłacić 400-600 zł (nie wiem dokładnie bo się nie interesowałem) za sprawdzenie motocykla w profesjonalnym serwisie albo tego nie zrobić. Jeśli ktoś zdecyduje się na taki zabieg to ma pewność, że jego motocykl będzie proponowany w pierwszej kolejności. Jeśli np. w czasie gdy motocykl stoi u niego coś ze sprzętem będzie nie halo to kolega bierze na siebie ten ciężar. W przypadku motocykli bez opinii mówi potencjalnemu klientowi, że motocykl jest komisowy i on nic na jego temat nie wie i jeśli jest zainteresowany to mogą wykonać diagnostykę (koszty w zależności od sytuacji ponosi albo potencjalny kupiec albo wstawiający motocykl. Zależy to od tego komu bardziej zależy) i to jest uczciwe.
Piszesz o sprawdzeniu samochodu ok. ale nie każdy komis godzi się na sprawdzenie i w tym przypadku tez nie padła taka propozycja. Mój stanowczy ton wynika z prostego faktu. Jeśli ktoś pytam na forum to znaczy, że albo sam się nie bardzo zna albo nie ma kogoś kto mu pomoże sprawdzić taki samochód. Nie chce kogoś uspokajać: tak kup sobie takie auto to na pewno nic wielkiego. Tego typu kontrolki nie świecą się tak od sobie. Wiem o tym bo bardzo boleśnie odczułem zaświecenie się takiej kontrolki. Ja oglądając samochód mam świadomość, że pewne rzeczy są do zrobienia i wiem ile to mnie może kosztować ale są ludzie którzy tego nie wiedzą i wtedy lepiej jest zachować ostrożność. To co ja napisałem o zapalaniu się kontrolki w głowie to dla mnie standard. Wychodzę z założenia, że czasem lepiej stracić jakąś okazję nić nadziać się na "OKAZIE" 
Błagam przeczytaj uważnie to co napisałem i postaraj się zrozumieć a na pewno przyznasz mi rację.

  • Index
  • » Users
  • » Żółw
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
8

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top