You are here:Start>Forum>Forum>SAAB>Felgi aluminiowe z dystansami Saab 93

Forgot password? | Forgot username?

Felgi aluminiowe z dystansami Saab 93

Felgi aluminiowe z dystansami Saab 93

Kolega chce kupić sobie felgi aluminiowe na lato. Znalazł ofertę ale jest mały problem. Felgi są od innego auta i będzie potrzebny zestaw montażowy. Sprzedający zapewnia, że te felgi miał zamontowane w identycznym samochodzie. Obręcze podobno są jeszcze na gwarancji. Ja mu odradzam takie kombinacje. Trochę podejrzane wydaje mi się sprzedawanie felg przed upływem gwarancji.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Felgi aluminiowe z dystansami Saab 93

dlaczego dziwne, przecież mogło się coś odmienić, przestało sie podobać i tyle. Sam kiedyś sprzedawałem radio samochodowe na gwarancji bo zobaczyłem w sklepie inne co mi bardziej leżało.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Felgi aluminiowe z dystansami Saab 93

Najważniejsze to sprawdzić czy uda sie kupić taki zestaw montażowy bo niestety często jest z tym duży problem. Jak się nie da to olać sprawę, to że koleś sprzedaje na gwarancji to jeszcze o niczym nie świadczy, no możne jak cena jest podejrzanie niska

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Felgi aluminiowe z dystansami Saab 93

ja to bym się nie bawił w takie kombinowanie, po co sobie życie utrudniać?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Felgi aluminiowe z dystansami Saab 93

gra nie warta świeczki

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Felgi aluminiowe z dystansami Saab 93

Zestaw dystansów i śrub ma być w komplecie. Właściwie to nawet taki był warunek przeprowadzenia transakcji. Według mnie pomysł jest straszliwie poroniony i ja osobiście w życiu bym tak nie zaryzykował. Cena felg jest atrakcyjna bo felgi są używane. Wiadomo za komplet nowych trzeba dać około 2 tys zł. Więc te za 1100 wydają się być tanie. Dodatkowo 200zł za dystanse i za kwotę 1300 zł jest komplet felg. Mnie najbardziej martwią te cholerne dystanse. Byś może panikuję ale to jest proszenie się o kłopoty. Jak kupujesz taki zestaw w sklepie to przynajmniej wiesz, że ktoś to sprawdził (przynajmniej masz taką nadzieję). Kupowanie takich rzeczy w necie to loteria bo równie dobrze mógł je wytoczyć pan Henio, bo teraz w POMie nie ma za dużo roboty a ma dostęp do stali i tokarki.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Felgi aluminiowe z dystansami Saab 93

Ja stanowczo odradzam tego typu modyfikację, zwłaszcza, jeśli pochodzenie dystansów nie jest pewne. Milimetr w tą czy w tą jest nie do wychwycenia ale przy 200km/h ten milimetr może zadecydować o tym czy przeżyjesz. Widziałem profesjonalne dystanse ale każdy z nich było opieczętowany milionem różnych znaków jakości, certyfikatów i homologacji. Krew mnie zalewa jak widzę na allegro dystanse które ewidentnie są toczone gdzieś w szopie. Dla doświadczonego tokarza wykonanie czegoś takiego nie stanowi najmniejszego problemu ale on przecież nie robi analiz, nie prowadzi też testów, nie "prześwietla" materiału aby wykryć wady itp. Z drugiej strony to po kiego grzyba ktoś tak kombinował, przy rozstawie 5x110 wybór jest spory więc dobranie ET nie powinno stanowić problemu. Jedyne wyjaśnienie to takie, że ktoś się właśnie olał offset i kupił felgi które pasowały rozmiarem. Przymierzył i się bardzo zdziwił. Zaczął kombinować ale otrzeźwiał i chce się teraz tej kupy pozbyć.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Felgi aluminiowe z dystansami Saab 93

Eeech, Polak to kombinatorstwo ma we krwi  nowyt/laughing  jak dla mnie to totalna głupota i igranie z bezpieczeństwem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Felgi aluminiowe z dystansami Saab 93

Jak jeździsz jakimś nietypowym autem typu Jaguar czy Mustang no to niestety takie zestawy są smutną koniecznością. Rozumiem nawet jak ktoś zmienił hamulce na sportowe i teraz nie może dobrać felg ale cudowanie z dystansami w fabrycznym aucie nie mieści mi się w głowie. Już sam fakt, że ktoś to ot tak sprzedaje jest dla mnie wielką zagadka. Jakim trzeba być bezmyślnym chu... żeby ludziom taki chłam wciskać.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Felgi aluminiowe z dystansami Saab 93

a mnie to wcale nie dziwi, na allegro na przykład pełno jest opon które już dawno wyszły z użytku, ale ludzie próbują je upchnąć. Jak sie trafi ktoś niekumaty to kupi bo tanio, a opona jak nowa, tyle że nic nie warta

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
11

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top