You are here:Start>Forum>Forum>Pozostałe marki>SsangYong?

Forgot password? | Forgot username?

SsangYong?

SsangYong?

Zaczepił mnie dziś właściciel Korando. Dopytywał się o dodatkowe światło. Opowiadał o swoim samochodzie i byłem lekko zmieszany bo nie miałem pojęcia,że te samochody w ogóle jeżdżą po Polsce. Gość twierdził, że to Jeep pod innym logo. Opowiadał bajki o niezawodności i komforcie
Jak czytałem o tym samochodzie to odniosłem wrażenie, że facet mówiąc, delikatnie przesadza. Proszę zatem o opinię

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: SsangYong?

Kiedyś na YT znalazłem relację człowieka który kupił sobie Ssangyonga. Auto nie nadawało się do użytku jeszcze przed końcem gwarancji. W necie można wyczytać, że samochody te powstawały na licencji Jeepa a ich silniki na licencji Mercedesa to tak w wielkim skrócie. Z doświadczenia niestety wiem, że licencja to trochę za mało aby powstała dobra i niezawodna maszyna.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: SsangYong?

Ciekawy temat ale watpię czy znajdziesz właściciela tych aut na forum, w ogóle czy jakiekolwiek fora dla SSang Young istnieją? Nie chcę być ignorantem ale chyba nigdy na oczy takich aut nie widziałem. Owszem są do kupienia i na necie znajdziesz dość ciekawe ofert - Korando z 2011 roku za 35tyś. SUV wyglada ciekawie ale jak z użytkowaniem? Albo taki Actyon z zajebistym wyposażeniem z 2009 roku za 38tyś. Cena mówi wszystko i nic. Jak dla mnie egzotyka pełna tajemnic. Ryzykantem nie jestem i raczej nie kupiłbym takich aut, a choć Polak kasy nie ma, to niska cena nie bardzo do niego przemówi i skłoni się do zakupu 10-letniego golfa, bo zwyczajnie go zna.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: SsangYong?

Wyczytałem w necie, że pod logo Daewoo były one produkowane w Lublinie. W mojej okolicy jeździ taki wynalazek i przyznam bez bicia, że jak go pierwszy raz zobaczyłem to pomyślałem, że to Jeep. Wrażenie było spore bo budę miał fikuśną jak na tamte czasu. Teraz jak widzę ten samochód to trochę mi żal właściciela.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: SsangYong?

Z tym ssangyongiem jest podobnie jak dawniej było z KIA lub z Hundayem, też wzbudzały bardzo mieszane uczucia, też było żal właścicieli i jakoś tak większość z powątpiewaniem kiwała głowami na myśl że mogliby kupić samochód tych marek. A teraz co? To takie same marki jak inne bardziej "uznane" a czasem nawet lepsze. Podobnie może być z Ssangyong, za 10 lat będzie to normalna marka a nie nazwa która wzbudza śmiech na sali. A za 20 lat po europie będą jeździć chińskie i indyjskie wynalazki.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: SsangYong?

Nie wiem jak z resztą Europy ale w Polsce to na pewno będą jeździły auta z Indii czy Korei jak Tusk będzie dalej realizował swój plan naprawczy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: SsangYong?

Moim skromnym zdaniem porównania do Kia czy Hyundaia są zupełnie nietrafione. W/w firmy musiały się nauczyć jak robić samochody. W latach 60 japońskie motocykle i samochody na tle europejskich wyglądały jak dziś pojazdy z chin. Różnica jest jednak taka, że chiny już mają know-how ale nic z tym nie robią. Oni mają w dupie prawa autorskie, licencje, prawa pracownicze, ekologię, globalną gospodarkę i masę innych cywilizowanych bzdetów. Oni robią to co im się opłaca. W tej chwili robią szmirę bo to ma wzięcie i jeśli nadal będzie na to zapotrzebowanie to na 100% nie przerzucą się na produkcję klasy premium. W tym segmencie będą zmuszeni walczyć z Europą, Japonią, Stanami o tego ogryzionego gnata, a im bardziej pasi mięso choć to padlina.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: SsangYong?

A, no czy to taka szmira to do końca nie wiadomo. Dla Polaków wszystko co nie Audi, BMW, VW to szmira, Fiat to tez syf według większości społeczeństwa. Za kilka lat to ci co najwięcej krzyczeli i od szmir wyzywali będą musieli odszczekać te słowa. Powiem wam ze jak oglądałem Top Gear i testowali auta koreańskie to byłem pozytywnie zaskoczony, zresztą ci z programu też. Nie ma co tak narzekać bo na mój gust to jest lepiej niż uważacie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: SsangYong?

A kto narzeka ?? Wyrażamy tylko swoja opinię. Testy testami a ja i tak sądzę, że Chińczycy są w stanie zrobić taką furę, że Lexusy, Audi, Merce, Toyoty wyglądałyby przy niej jak wóz drabiniasty. Co więcej jestem, o tym przekonany, że bez problemu byliby w stanie wprowadzić produkcję masową bez większego uszczerbku na jakości. Jedyne co ich przed tym powstrzymuje to koniunktura na światowych rynkach.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
14

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top