You are here:Start>Forum>Forum>CHEVROLET>HUD w Corvetta

Forgot password? | Forgot username?

HUD w Corvetta

HUD w Corvetta

Ostatnio oglądałem prezentację takiego samochodu i właśnie ten wyświetlacz zainteresował mnie najbardziej. O ile wiem jest on montowany również w innych samochodach. Widział ktoś, coś takiego w realu ?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: HUD w Corvetta

Bardzo fajna sprawa, nawet sam się zastanawiałam na tym czy mozna cos takiego samemu zmontować, nie chodzi mi o sam wyswietlacz ale własnie o możliwość wyświetlania czegoś na przedniej szybie.  Ogladałem już kilka filmików i wygląda na to, że zestawy do kupienia na internecie sa bardzo kiepskiej jakości. Ciekawe czy mozna to jakość ulepszyć w domowych warunkach....
http://youtu.be/EQmd-3dBRXo

Edited by: Kozak - Apr-06-2013 12:11:53

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: HUD w Corvetta

straszne badziewie na tym filmie, myslę ze jak kupować to tylko oryginalnie zamontowany w aucie. Z tego co słyszałem to pracują nad hud montowanym w kaskach motocyklistów co jest fajnym pomysłem, zwłaszcza jak to połączą z kamerami rzucającymi obraz z boków i tyłu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: HUD w Corvetta

Pioneer wyprodukował taki system ale jak na razie jest dostepny tylko w Japonii ale podobno juz niedługo będzie do kupienia w Europie i dodatkowo ma pasować do po nad 70% aut więc wyglada całkiem obiecująco. Ja się tylko zastanawiam czy takie wyświetlenia na szybie nie będą zbyt denerwujący i czy nie będzie odwrała uwagi od tego co sie dziej na drodze, bo jak ogladałem filmy to wyswietlacz zajmuje spora część szyby.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: HUD w Corvetta

no właśnie, zastanawiam się czy to w ogóle bedzie legalne w Polsce, bo jak na mój rozum to jest to dość niebezpieczne jak ci prawie 20% szyby zakrywa. Zamiast patrzeć na drogę to ty cały czas będziesz patrzył na wyświetlacz, u nas to raczej nie przejdzie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: HUD w Corvetta

Łukasz wrote:

Re: HUD w Corvetta
Dziś 10:40:35

straszne badziewie na tym filmie, myslę ze jak kupować to tylko oryginalnie zamontowany w aucie. Z tego co słyszałem to pracują nad hud montowanym w kaskach motocyklistów co jest fajnym pomysłem, zwłaszcza jak to połączą z kamerami rzucającymi obraz z boków i tyłu.

Jeśli jest prawdą to co piszesz to o większej głupocie nie słyszałem. Jedyne usprawiedliwione zastosowanie czegoś takiego w kasku to możliwość wyświetlana komunikatów awaryjnych, ale to też wydaje mi się arcy poronionym pomysłem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: HUD w Corvetta

Ja nie wiem jak to miałoby działać, właśnie szukałem na youtube i znalazłem taki kask, co pokazuje co jest z tyłu, ale to przecież jest tak niebezpieczne, że az głowa mała! Jak masz jechać, patrzeć na droge przed soba i jeszcze na ekran co pokazuje co jest za toba?!
http://youtu.be/9DQj_CPmmnw

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: HUD w Corvetta

Panowie, przecież tu nie do końca chodzi o taki sam wyświetlacz jak w przypadku aut. Tu chodzi o specjalną kamerę, która zasięgiem obejmuje obszar za motocyklistą. Na filmie umieszczonym przez kolegę Klechę wyraźnie to widać - wyświetlacz jest zmieszczony na górze kasku i nie przesłania widoczności. Poniżej umieszczam zdjęcia, które pokazują jaka ma być idea tego systemu. Oczywiście można tu dyskutować, czy jest to bezpieczne, czy raczej rozprasza uwagę i wprowadza chaos.  Co jak co, to,  jak na razie trwają testy i minie dużo wiosen zanim coś takiego pojawi się na naszym rynku, o ile w ogóle sie pojawi.
http://www.mojabryka.pl/images/agorapro/attachments/99/mini_33.jpg

http://www.mojabryka.pl/images/agorapro/attachments/99/mini_11.jpg

http://www.mojabryka.pl/images/agorapro/attachments/99/mini_22.jpg

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: HUD w Corvetta

Musiałbym to założyć na głowę i zrobić rundkę bo w tej postaci jest to dla mnie całkowity idiotyzm. Jeśli ktoś nie umie korzystać z lusterek to nie powinien wsiadać nawet na rower. Ponadto takie gadżety zwiększają mesę kasku. Kamień na łbie i dyskoteka przed oczami jakoś dobrze mi nie wyglądają.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: HUD w Corvetta

Z tego co oglądałem to za dużo wyświetlanie przed oczami się nie pojawia, a fakt lepszej widoczności wydaje sie byc dobrym pomysłem. Jak dla mnie dobry pomysł. Lusterka lusterkami ale wiadomo jak jest w rzeczywistości, im lepsza widoczność tym większe bezpieczeństwo.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
47

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top