You are here:Start>Forum>Forum>OPEL>Akustyczny czujnik zużycia klocków?

Forgot password? | Forgot username?

Akustyczny czujnik zużycia klocków?

Akustyczny czujnik zużycia klocków?

Witam ponownie, Panowie słyszał ktoś o akustyczny czujnik zużycia klocków? Mam do wymiany klocki w mojej Insigni i chcę kupić ATE. Wyczytałem, że są dwa rodzaje klocków- bez zintegrowanego styku ostrzegającego o zużyciu  i  z akustycznym czujnikiem zużycia. Wie ktoś co to za czujnik i jak działa? Czy to jest jakiś specyficzny dźwięk?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Akustyczny czujnik zużycia klocków?

Żaden to czujnik tylko kawałek blaszki przy klockach, która przy ich zużyciu zaczyna skrobać po tarczy i piszczeć.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Akustyczny czujnik zużycia klocków?

A czy nie jest tak, że jak zaczyna szorować po tarczy to zapala się kontrolka na desce?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Akustyczny czujnik zużycia klocków?

To sa dwie różne rzeczy, sama blaszka będzie dawała sygnał akustyczny(pisk) że klocek jest do wymiany, jak chcesz mieć kontrolkę na desce to trzeba zainstalować czujnik elektryczny, który zostanie podłączony przewodami do komputera i kiedy klocek będzie do wymiany wyświetli kontrolkę ostrzegawczą. Jak dla mnie to zbędny wydatek, przy zwykłych klockach wyraźnie słyszysz, że zaczynają szorować i wydają dźwięk świadczący o ich zużyciu, więc pisk z blaszki jest zbędny. Co do czujnika elektrycznego to bywają one bardzo zawodne i z czasem mogą w ogóle nie dawać znaku ostrzegawczego, kiedy klocek nadaje się do wymiany.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Akustyczny czujnik zużycia klocków?

Podejrzewam, że Insignia ma gniazda czujników zużycia więc rozwijanie tego tematu to trochę bicie piany. W starszych autach jeśli kupisz klocki (głównie zamienniki) bez czujnika i go nie podłączysz to nic się stać nie powinno. W nowych samochodach jeśli nie będzie połączenia to auto będzie piszczeć, wrzeszczeć i migać. Czujnik dźwiękowy, to tak jak pisali koledzy, element zatopiony w okładzinie klocka. Przy określonym zużyciu element trze o tarcze i zaczyna piszczeć.Ot i cała filozofia.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Akustyczny czujnik zużycia klocków?

Niestety Insignia nie ma czujników zużycia klocków, ja mam auto z 2008 roku i wiem że Opel zaoszczędził na czujnikach, nowe auta wyjeżdżały z salonu bez czujników akustycznych, a co dopiero mówić o elektrycznych.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Akustyczny czujnik zużycia klocków?

Nie no bez jaj. Na prawdę nie ma ?? Jak klocki są do wymiany powinna zapalić się taka czerwona lub żółta kontrolka. Kółko a obok daw przerywane półkola ew. koło z półkolami oraz wykrzyknik w środku lub coś w tym stylu.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Akustyczny czujnik zużycia klocków?

No nie ma, rozmawiałam już na ten temat z kilkoma użytkownikami tych aut i każdy mówi to samo. Nie ma czujnika i tyle. Zamiast czujnika deszczu i wielu innych pierdół wolałbym mieć coś bardziej praktycznego. Cóż, auto może wygląda jak wypasiona limuzyna ale uwierzcie mi że wiele jej do tego brakuje...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Akustyczny czujnik zużycia klocków?

No to mnie powaliłeś tą wiadomością, auto za 100tys i żałowali 30zł na czujnik? Porażka, z drugiej strony to to typowe dla Opla, producent ma wielkie aspiracje i chce konkurować z najlepszymi ale jednocześnie  skąpi kasy.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Akustyczny czujnik zużycia klocków?

Insignia poza czujnikiem parkowania i czujnikiem deszczu niczym specjalnym się nie wyróżnia, elektryczne szyby, klima czy GPS to teraz standard większości aut więc czy naprawdę warta jest tych 100tyś? Według mnie za taką kasę kupisz dużo lepiej wyposażone auto.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
52

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top