You are here:Start>Forum>Forum>HYUNDAI>Silny zapach po czyszczeniu klimy

Forgot password? | Forgot username?

Silny zapach po czyszczeniu klimy

Silny zapach po czyszczeniu klimy

Witam ponownie. Jakieś pięć dni temu zawiozłem swojego Hyundaia  na czyszczenie klimy. Było to czyszczenie metoda tradycyjną piankową. Niestety od tego czasu podczas uruchamiania klimy mam w aucie bardzo nieprzyjemny zapach. Taki chemiczno-kurzowy. Ciężko z tym smrodem wytrzymać. Myślałem że to w końcu minie ale jak na razie smród się utrzymuje na tym samym poziomie. Czy to normalna sytuacja? Miał ktoś coś podobnego?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Silny zapach po czyszczeniu klimy

Generalnie może być nieprzyjemny zapach przez jakis czas bo co jak co ale do odgrzybiania używają chemii. Trochę to jednak dziwne, że u Ciebie zapach utrzymuje się przez tak długi czas. Czy ten zapach zmniejsza się po dłuższym używaniu klimy czy cały czas ma takie samo natężenie?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Silny zapach po czyszczeniu klimy

A klima pracuje normalnie tzn dobrze chłodzi?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Silny zapach po czyszczeniu klimy

Zapach utrzymuje się praktycznie cały czas jak pracuje klima, nie zauważyłem żeby był mniej intensywny. Sama klima pracuje jak wcześniej więc tu nic się nie zmieniło.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Silny zapach po czyszczeniu klimy

Ja raz w życiu miałem taki przypadek. Tuż przez zakupem auta, poprzedni właściciel uznał, że więcej weźmie jak nabije i odgrzybi klimatyzację. Po tym zabiegu w aucie jechało jakimś detergentem. Stan ten utrzymał się przez 2 dni. Drugiego dnia nie wytrzymałem i włączyłem wszystko na max, otworzyłem drzwi tak na 30min. Po ten kuracji problem praktycznie zniknął.  Następnym razem jak byłem u specjalisty od klimy to zaznaczyłem, że takich numerów nie chcę mieć. Gości się bardzo zdziwił i twierdził, że po takich zabiegach w aucie nie ma prawa nic śmierdzieć.
Może jedź do nich i zapytaj o co kaman.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Silny zapach po czyszczeniu klimy

Kilka razy już odgrzybiałem klimę i nigdy tego problemu nie było. Miałem różne samochody i w różnych zakładach odgrzybiałem. Może chłopcy gdzieś dali ciała i jakiś preparat Ci w samochodzie wylali ?! Po czyszczeni może utrzymywać się specyficzny zapach ale nie jest to dokuczliwy smród i nie przez tyle dni.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Silny zapach po czyszczeniu klimy

Jak na mój gust to musieli coś rozlać albo uzyli jakiegoś ruskiego środka i stąd ten zapach. Trzeba do nich podjechać i niech sami powąchają. Bez jaj ale wdychanie jakiś dziwnych chemikaliów może być szkodliwe dla Twojego zdrowia.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Silny zapach po czyszczeniu klimy

Panowie byłem dzisiaj w zakładzie gdzie czyścili mi klimę. Popatrzyli, powąchali i przedmuchali mi jakby gorącą parą. Teraz zapach jest mniejszy ale nadal jest. Zapewnili mnie, że to ustąpi i że środki jakie używają mają atest i takie tam. Zobaczymy czy coś pomoże ale mam nadzieję, że tak będzie...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Silny zapach po czyszczeniu klimy

O ile mi wiadomo, to zakłady korzystają z różnych preparatów i metod, nie ma więc jednego schematu postępowania. W zakładzie gdzie ja odgrzybiam klimę zasadą jest, że auto trzeba pozostawić na 6-8 godzin. W tym czasie przeprowadzone jest czyszczenie, odgrzybianie i wietrzenie. Kolega jeździ do innej firmy gdzie cały zabieg trwa 3 godziny. Ciężko cokolwiek radzić nie mając pewności, co tak naprawdę było robione w aucie (w sensie jakie specyfiki, jak się fachowcy do pracy przyłożyli itp). To, że nie próbują zamieść sprawy pod dywan może być spowodowane albo tym, że to jest błahostka i najzwyczajniejszy błąd w sztuce albo sprawa jest na prawdę poważna i nie chcą rozgłosu. Mam nadzieje, że sprawdzi się raczej pierwszy scenariusz.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
23

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top