You are here:Start>Forum>Forum>KIA>Kia Picanto co o nim myślicie ?

Forgot password? | Forgot username?

Kia Picanto co o nim myślicie ?

Re: Kia Picanto co o nim myślicie ?

Silnik 1.1 benzyna ze skrzynią automatyczną.
Spalanie 8.0 do 8.5 max przy bardzo ostrej jeździe a trasa przy 120 km/h około 6.5 l  ale z tego co wiem jak ktoś ma lekką nogę to spokojnie zejdzie do 5 l z manualną skrzynią.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Kia Picanto co o nim myślicie ?

A to ciekawe, całe życie mi mówili że automat to tylko do duży silników a tu taka niespodzianka. A dlaczego akurat automat?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Kia Picanto co o nim myślicie ?

Automat bo super jest do miasta zwłaszcza jak trzeba postać w korkach. Bardzo ładnie współpracuje z tym silnikiem. Wyprodukowany przez japońską firmę Jatco, montowany również w Hyunadaiu I-10, ATOS oraz bliźniaczo podobna  skrzynia w VW LUPO i Seacie Arosa 1.0 . Szczerze polecam, nie trzeba kiblować wajchą i męczyć nogi na sprzęgle.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Kia Picanto co o nim myślicie ?

No faktycznie szok. Jak Ci się to zbiera. Przy automacie zapas mocy i momentu raczej są wskazane. Te najnowsze automaty nie mają już tego problemu ale to jak sądzę zupełnie inna półka.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Kia Picanto co o nim myślicie ?

Spokojnie możesz spalić gumę nowyt/smile Znam przypadki że urywało półosie i koszyki przegubów pękały. Także spoko. Wiadomo że jak wsiądzie pięć osób to i manualem nie poszalejesz jest to jednak tylko jedno litrówka . Bardzo dobrze rozpędza się do 80 km/h i to na drugim stopniu potem dynamika bardzo spada ze względu na przełożenia ale zamknąć licznik zamkniesz nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Kia Picanto co o nim myślicie ?

Zastanawia mnie u Ciebie to spalanie bo widzę że u Ciebie pali mniej niż u mnie a ja mam taki sam silnik 65KM tylko z manualną skrzynią. Nie wiem od czego to zależy bo u mnie w mieście przy spokojnej jeździe zżera 8l a jak przyciśniesz to nawet i 9,5 wychodzi. Myślałem, że automat będzie jeszcze gorszy.
Zastanawiałem się nawet nad lpg bo to spalanie trochę mnie dobija...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Kia Picanto co o nim myślicie ?

No właśnie. Pojawił się temat LPG. Jak te silniki tolerują gaz? Po Waszych wpisach, lekko się przestraszyłem i pytałem znajomego gazownika o opinię. Stwierdził, że nigdy nie robił Pikachu (jak go nazywał) ale np w Sportage gaz to tragedia.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Kia Picanto co o nim myślicie ?

Auto i tak małe a ty jeszcze chcesz gaz pchac? To już nic z bagażnika nie zostanie, a gdzie jeszcze koło zapasowe?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Kia Picanto co o nim myślicie ?

Bagażnik to jedna sprawa a druga silnik ten nie ma hydrauliki i będziesz musiał regulować zawory co 10 tkm bo inaczej je powypalasz, także dodatkowy koszt eksploatacji chyba że sam sobie to zrobisz. Gaz jest do zapalniczek i kuchenek a benzyna do jeżdżenia nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Kia Picanto co o nim myślicie ?

Święte słowa!

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There is 1 guest and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
8

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top