You are here:Start>Forum>View the posts of Adrian1

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Adrian1
  • » Profile

Posts

Posts

Jan-21-2013 17:20:06
Category: Forum
Forum: RENAULT

Wkradło się małe nieporozumienie. Pytałem o tzw. folię statyczną (widzę teraz, że w poprzednio o tym nie napisałem). O Klasycznych foliach w necie jest dużo, są instrukcje naklejania, porady ale o tym produkcje nie znalazłem wiele. O ile wiem to folia jest perforowana więc problem bąbli odpada. Tej foli również się nie przykleja i jest ona wielokrotnego użytku. Dużym plusem jest też to, że byłaby docięta. Pytam o folię w dziale Renault ponieważ szyby w Scenickach do prostych nie należą. Nawet jak wstępnie rozmawiałem z firmą o oklejaniu to usłyszałem, że np. golfa robią za 250 i praktycznie od ręki a Renię to trzeba umówić.

Jan-21-2013 13:03:53
Category: Forum
Forum: RENAULT

Dziś szukałem w necie filtra kabinowego do mojego samochodu. Znalazłem ogłoszenie o odgrzybiaczach w sprayu. Od tej pory zawsze z klimą jeździłem do warsztatu gdzie prócz usługi odgrzybienia kabiny sprawdzano również poziom preparatu chłodzącego oraz kontrolowano szczelność instalacji. Gdzieś na forum doczytałem, że zabiegi związane z kontrolą cieczy chłodzącej nie są konieczne (w sensie rok w rok) a odgrzybianie można przeprowadzić w domu dużo niższym kosztem. Znalazłem tez ciekawą ofertę sklepu gdzie od filtra dodawany jest właśnie taki spray a sam filtr nasączony jest preparatem który dodatkowo zabezpiecza przed dostawaniem się bakterii i grzybów do kabiny auta. Moje pytanie brzmi. Co sądzicie o takich zabiegach ?

Jan-21-2013 12:51:44
Category: Forum
Forum: RENAULT

Witam mam takie pytanie: na jednym z popularnych serwisów aukcyjnych znalazłem folię do szyb. Nowością jest to, iż według zapewnień sprzedającego docięta jest ona na wymiar i montowana przy pomocy wody. Komplet wychodzi coś koło 120 zł. Za najtańsze oklejanie firma chce 300-350 zł w przypadku zamówienia lepszych foli trzeba dać blisko 1 tys zł  :shock:. Stąd też moje pytanie: czy bawił się ktoś w takie wynalazki. Przyznam szczerze, że mam duże obawy bo kupiłem kiedyś folię na monitor i okazał się to porażka roku (do folii przyklejały się pyłki które były bardzo widoczne, ponadto na powierzchni foli samoczynni tworzyły się bąble).

Jan-21-2013 12:42:37
Topic: Vitara
Category: Forum
Forum: SUZUKI

Vitara może ma duże możliwości ale jest to potencjał którego nie należy wprowadzać w akt. O ile dobrze pamiętam to instrukcja obsługi mówi aby reduktora używać wyłącznie do jazdy na wprost, 4x4 załącza się w przypadku gdy jedna oś zaczyna się ślizgać. Nie ma pewności ale chyba jest też zapis o nie używaniu napędy w sytuacji gdy nie ma poślizgu kół. W porównaniu z Passatem to Vitara na pewno lepiej radzi sobie ze śniegiem nie zamienia to jednak faktu, że jest to samochód rekreacyjny. Bez modyfikacji na przeprawy nie ma mowy a jako samochód farmera ma za słabą ramę i za małą ładowność. Ogólnie autko na dojazdy polnymi duktami ale niewiele poza tym. Śnieg łyka bez problemu dzięki zwiększonej przyczepności i dużemu prześwitowi ale w sytuacji kiedy musimy jeździć w głębokim błocie (błoto stawia większy opór) musimy się liczyć z możliwością wystąpienia poważnej awarii napędu.

Jan-20-2013 19:38:34
Topic: Vitara
Category: Forum
Forum: SUZUKI

Plażowóz dla bananowej młodzieży, który w naszym technicznie zacofanym kraju uważany jest za terenówkę i z uporem maniaka forsowany jest jako auto przeprawowe. Błąd w interpretacji sposobu użycia tego samochodu sprawia, że większość tych aut jeżdżących w naszym kraju to zakatowane padliny.
Według mnie ten samochód ma bardzo duży potencjał i ogólnie można go uznać za bardzo fajny. Jeśli zaakceptować jego wady (rdza, dość skomplikowana budowa napędów, ze względy na duży prześwit i mały rozstaw auto raczej nie wygrywa w kategorii "prowadzenie") to może dać właścicielowi dużo satysfakcji z jazdy. Przy odpowiednim traktowaniu auto idealnie sprawdzi się w zimie.

Jan-20-2013 12:46:26
Category: Forum
Forum: FORD

Mnie interesuje jak jest z osiągami i jaka jest instalacja bo chciałbym się przekonać czy człowiek poszedł na bogatości czy raczej wieśniackim stylem- aby taniej. Z drugiej strony ciekawi mnie jak reaguje silnik na LPG. Oglądając reportaże na temat powstawania super-samochodów nie mam złudzeń, że w przypadku tych jednostek prowadzi się batalię o mikrogramy, mikrometry itp a tu proszę ktoś wpieprzył butlę, parownik, sterownik i bóg wie co jeszcze; pozbawił silnika smarowania paliwem. Tak z czystej ciekawości zapytałbym człowieka co on sobie myślał montując tą instalacje.

Jan-19-2013 21:19:49
Category: Forum
Forum: FORD

Puki w tym chorym kraju auto będzie wyznacznikiem prestiżu takie rzeczy będą miały miejsce. Znam przypadki ludzi którzy wyjechali na zachód, zapieprzali na czarno po 16 godzin dzienni, 7 dni w tygodniu, spali w zawszonych barakowozach a po przyjeździe do polski pierwsza rzeczą jaką kupili było BMW serii 7. Ostatnio ziomuś dostał odszkodowanie i kupił sobie furę za 30 tys. od tego czasu przestał się odzywać bo uważa się już za klasę średnią i z lokalną biedotą nie gada. Na zachodzie kupujesz Mustanga jako drugi lub trzeci samochód w rodzinie, u nas z Porsche robi się rodzinnego vana bo na następną furę już nie stać. Znam przypadek zagazowania Porschawki. Koleś jak kupował do niej felgi aluminiowe to nie interesowały go które są najlepsze ale te które są najdroższe albo na najdroższe wyglądają. Wracając do Mustanga w gazie to zastanawia mnie jak wygląda tam kwestia osiągów i jaka instalacja została tam włożona.

Jan-19-2013 17:12:58
Topic: A2
Category: Forum
Forum: AUDI

Zapraszam do dyskusji w temacie "Quattro?" bo nas Admin za OT zaraz banem wynagrodzi.
Jeśli chodzi wyjazd w teren to według polskiego prawa mam raczej niewielkie możliwości. Quattro traktuje czysto użytkowo. Do zabaw w terenie to jest Niva a mnie jest potrzebne auto którego nie zaskoczy np. śnieg.

Jan-19-2013 16:57:00
Category: Forum
Forum: AUDI

Przyznam szczerze, że myślałem iż nie podoła temu błotu. Mały prześwit i raczej szosowe "nastawienie" samochodu raczej nie predysponują go do występu w rajdzie Paryż-Dakar a tu proszę tak niespodzianka. Napędy w Vitarach czy Samurajach (które w tym kraju błędnie zostały uznane z auta terenowe) też nie szczególnie nadają się do takich zabaw. Na pewno quattro będzie trwalsze i na asfalcie będzie mogło pokazać swoją przewagę. Np. VW kiedyś wypuścił krótką serię Golfa Country, wielka szkoda, że Audi nie wpadło na ten sam pomysł.

Jan-19-2013 16:44:42
Category: Forum
Forum: RENAULT

Takie ogrzewanie to super sprawa jeśli jeździ się  z dziećmi i na krótkich odcinkach. Podobno jest tak, że zużycie paliwa wychodzi in plus dochodzi do tego mniejsze zużycie części co za tym idzie mniej awarii itp. W ciężarówkach o których piszecie jest to trochę inaczej rozwiązane więc ciężko porównać z osobówką. Tyle teoria, moje obawy budzi fakt sprawności tego urządzenia. Wspomniana już grzałka płynu to według mnie porażka. Znam to urządzenie z innych pojazdów i powiem, że słabo się to sprawdza. Faktem jest, że ułatwia rozruch (ułatwia co nie znaczy, że czyni tę czynność banalną) i nagrzewa silnik ale nic poza tym. Większość urządzeń oferuje podgrzewanie "statyczne". Zastosowanie pąki wymuszającej obieg płynu komplikuje urządzenie i podnosi koszty. W ostatecznym rozrachunku zapłacimy mniej za urządzenie ale też mniej otrzymamy.

  • Index
  • » Users
  • » Adrian1
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
12

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top