You are here:Start>Forum>Forum>Ogólne>Czym sypane są polskie drogi?

Forgot password? | Forgot username?

Czym sypane są polskie drogi?

Czym sypane są polskie drogi?

Cześć,

Zastanawiało mnie zawsze to, czym sypane są polskie drogi. Czy to jest po prostu zwykła drogowa sól?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Czym sypane są polskie drogi?

Raczej chyba solą, bo w sumie nic innego do głowy to mi nie przychodzi

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Czym sypane są polskie drogi?

Ja jednak slyszałem, że teraz sypane są już fosforem z dodatkiem czegś tam. Czy to prawda?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Czym sypane są polskie drogi?

To zależy przede wszystkkim o zamożności danych powiatów. W moim powiecie drogi sypane są jednak zwykłą solą z wodą. Ostatnio jednak byłem świadkiem, że solarki sypały tylko i wylącznie na skrzyżowaniach, a reszta to już nie obchodziła. W sumie wypadałoby to nagrać i podesłać do zarządcy dróg, jak ich pracownicy wykonują swoje zadania. Czy u Was też tak robią?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Czym sypane są polskie drogi?

U mnie to w ogóle nic nie jest sypane i odśnieżane i jak sam sobie nie odśnieżysz to nikt ci tego nie zrobi. Kiedyś widziałem, że sypali piachem ale to pewnie kosztowało za drogo więc już piachu nie widać. Najlepiej jak Panowie odśnieżają śnieg z ulic i zrzucają na pobliskie samochody, tak że później wyjechać nie można. Polska to biedny kraj i najlepiej jakby wszyscy czekali aż śnieg stopnieje do wiosny bez odśnieżania i sypania.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Czym sypane są polskie drogi?

No niestety takie są polskie realia. Też denerwuje mnie zawsze to, że pługi zsypują cały śnieg na auta, które stoja na poboczach, a wtedy to już kompletnie nie ma możliwości wyjechania. W sumie zastanawiam się, czy jest możliwość zgłoszenia gdzieś, że pługi nie odsnieżają dróg tak jak należy? W sumie dzisiejszej nocy nie widziałem ani jednego pługu, a tiry tradycyjnie się zakopywały po górki...

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Czym sypane są polskie drogi?

Ja z tego co się dowiedziałem, to drogi te główne są sypane za pomocą soli z domieszką piachu, szczególnie na większych podjazdach. W sumie nie spotkałem się jeszcze, że sypali czymś innym niż solą, dlatego też mam pytanie, skąd te informacje o fosforze?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Czym sypane są polskie drogi?

W sumie informacje o fosforze mnie zainteresowany, dlatego też postanowiłem poszukać trochę informacji na ten temat. Niestety nie znalazłem ani jednej informacji o tym, więc jak to w końcu z tym jest? Skąd w ogóle wzieliście te informacje?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
5

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top