You are here:Start>Forum>Forum>SEAT>Problem z porysowaną szybą

Forgot password? | Forgot username?

Problem z porysowaną szybą

Re: Problem z porysowaną szybą

W tym wątku chyba już wszytko zostało napisane więc ja tylko dodam, że kiedyś od lakiernika słyszałem o preparacie który podobno "rozpuszcza" stary lakier. Lakiernik najpierw smaruje tym preparatem samochód a potem traktuje polerka. Efekt jest taki, że nawet głębokie uszkodzenia stają się praktycznie niewidoczne. Problem może być tylko taki, że powłoka lakiernicza ulega lekkiemu uszkodzeniu. Żeby oddać sprawiedliwość to muszę dodać, że akurat ten lakiernik nabijał się z ludzi którzy w to wierzą. Według niego to strata czasu bo takie zabiegi są tylko powierzchowne a raz położonego lakieru nie da się rozpuścić i wypolerować. To jest jego opinia której ja nie weryfikowałem. Popytaj może faktycznie jest coś takiego.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z porysowaną szybą

A może zamiast malować oklej całość folia. Na tym forum w dziale Mitsubishi jest temat odnośnie takiej właśnie formy zdobienia, zabezpieczania aut. Napisz do człowieka który się tym zajmuje. Może okaże się, że wyjdzie cię taniej niż lakierownie. Człowiek ma nick Aplikator.

Tu masz link do tematu
http://www.mojabryka.pl/forum/default-topic/546-oklejanie-auta-foli%C4%85-ochronn%C4%85-zmiana-koloru

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z porysowaną szybą

No dzieki chłopaki za pomoc, bo już normalnie nie śpie po nocach, spróbowałem trochę pomalować lakierem w spreju na zderzaku i powiem że jestem dość zadowolony z efektu ale chyba nie odważę się zamalowac całego auta, najpierw pojade do lakiernika zapytać o rade.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z porysowaną szybą

Człowieku niech cię bóg broni takie rzeczy robić. Jeśli nie zmatowiłeś przynajmniej starego lakieru i nie odtłuściłeś to za kilka miesięcy możesz się spodziewać tragedii. Jak zacznie Ci to obłazić to dopiero paskudnie będzie wyglądać. Jedź do lakiernika i nie kombinuj bo jak coś spierdzielisz to za poprawki zapłacisz więcej niż byś zapłacił za lakierownie.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z porysowaną szybą

Ale co mam matowić? Postąpiłem zgodnie z instrukcją na spreju  żeby dokładnie umyć a potem odtłuścić powierzchie i malować. Co ma mi obłazić? Kumpel tez tak robił i już 4 rok śmiga bryką i nic mu nie obłazi.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z porysowaną szybą

Farby w sprayu używam nie od dziś i wiem jakie potrafią być efekty takiego malowania. Nie wiem jaką farbę w sprayu kupiłeś ale większość z tych dostępnych ściera się nawet przy niewielkim podarciu. Odtłuszczanie to jedno a czyszczenie powierzchni to drugie. Lakier to zupełnie inna bajka. W sumie to twój samochód i twoja decyzja.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z porysowaną szybą

Panowie jestem załamany ale staram się nie tracic nadziei bo nadzieja jak to mówia umiera ostatnia . Byłem u lakiernika wczoraj i jak obejrzał moje maleństwo to powiedział że cena za nowy lakier wyniesie mnie 2,7tyś !!!! Próbowałem z nim dyskutować że to wcale tyle roboty nie ma no bo całe auto nie jest do malowania bo nie wszędzie te rysy są widoczne i można nie malować dachu czy błotników bo juz je pomalowałem ale był nieubłagany i powiedział że musi malować całe auto bo różnice w kolorze będa widoczne. Nie wiem czy będzie taka duża różnica w kolorze bo na dachu to i tak lakier jest bardziej wyblakły od słonca i mi to jakoś szczególnie nie przeszkadza, czy myślicie że facet przegiął pałę i chce wyrwać kasę?

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z porysowaną szybą

Nie sądzę aby chciał Cię naciągnąć. Ceny za element wahają się od 150 do nawet 500zł w zależności o wielkości elementu i tego jaki lakier będzie kładziony. Gość ponadto musi przygotować sobie powierzchnię. Jeśli robi to profesjonalista to pewnie będzie kład kilka warstw. Dolicz do tego suszenie które jest cholernie drogie. Moim zdaniem cena nie jest wysoka a przynajmniej nie na tyle, żeby posądzać gościa o próbę naciągnięcia. Odnośnie malowania całości to wcale się gościowi nie dziwię. Lakierowany samochód to przecież jego wizytówka. On żyje z tego, że lakieruje a jego poziom, zarobków jest wprost proporcjonalny do opinii jaką ma. Tobie nie przeszkadza różnica w kolorze ale ludzie widząc twój samochód mogą pomyśleć, że facet odpierdala fuszerkę. Ponadto Tobie też może się zacząć to przeszkadzać po tym jak zobaczysz efekt i co wtedy ? Znam przypadek facet, który po stłuczce odstawił auto do blacharza. Blacharz wycenił mu naprawę na 830zł. Gość uparł się, żeby zrobić to po kosztach. Blacharz się zgodził i zrobił po taniości za 500 zł. Efekt był koszmarny. Jak ludzie zaczęli się z gościa śmiać to stwierdził, że tak mu to zrobił blacharz i ma zamiar podać go do sądu. Gość nie miał odwagi się przyznać, że to on tak chciał a w świat poszła informacja o blacharzu, który nie umie położyć szpachli, równo przyspawać itp.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z porysowaną szybą

jak ci sie wydaje że drogo to podjedź do innego lakiernika i zobaczysz co on powie. Nam to trudno oceniać bo Twojego auta nie widzimy, są ludzie co fuszerki odstawiać nie będą, to nie Pan Józek z Ursynowa żeby ci za flaszkę pomalował auto. Jak by mi ktos mówił co i jak mam lakierować to bym sobie głowy nie zawracał z takim klientem.

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Problem z porysowaną szybą

Jak ci powiedział 2.7tyś to auto musisz mieć nieźle porysowane i samemu nie masz się co bawić w malowanki pisanki bo zrobisz wieś tuning i tyle będzie. Zrób jak radzi kolega, podjedź do innego lakiernika i poproś o wycenę, a później zdecydujesz. Nie wiem w jaki stanie ogólnym jest Twoje auto ale lepeije odłożyć kasę i zrobić porządną robotę niż kombinować samemu. Mój mechanik ma takie powiedzonko - traktuj samochód, tak ja go kochasz nowyt/smile

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.
There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
3

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top