You are here:Start>Forum>View the posts of Dakar

Forgot password? | Forgot username?
  • Index
  • » Users
  • » Dakar
  • » Profile

Posts

Posts

Aug-17-2013 13:04:51
Category: Forum
Forum: CITROEN

Np w Subarynkach jest to częsty problem. Ludzie czyszczą uszczelki i mechanizmy, smarują różnymi płynami i preparatami ale raczej bez zdumiewających efektów. Szyby można wypolerować a potem dbać o czystość uszczelek ale z doświadczenia wiem, że problem wraca.

Aug-11-2013 23:26:07
Category: Forum
Forum: RENAULT

Pewnie kupię coś lepszego. Niekoniecznie te, o których pisałem wcześniej. Kolega ma na zbyciu kilka metrów przewodu, który jest używany do zasilania w paliwo maszyn budowlanych. On używa tych przewodów jako hydraulicznych więc do paliwa będą ok i dużo taniej.

Aug-10-2013 23:39:25
Category: Forum
Forum: NISSAN

Pytanie teraz czy demontowali koła czy tylko jeździli, kręcili kołami w powietrzu itp ?  Jeśli rozbierali to na bank zauważyli by brak blaszek lub błędy w montażu. Jesteś pewny, że to z dźwięki z zawieszenia a nie z hamulców lub np: łożysko. Ogólnie zmieniając nawet całe hamulce nie ma ingerencji w zawieszenie.

P.S.kiedyś mojej koleżance po wymianie klocków w Uno również coś zaczęło hałasować. Zdjąłem koło i wszystko wyglądało w porządku. Jak przekręciłem tarczą to pojawiał się stuk, nie chrobot tarczy o klocki tylko metaliczne stukanie. Zacząłem demontować całość i już myślałem, że ktoś ją załadował w bambuko i założył stare klocki które wypadły. Okazało się jednak, że inteligentnemu mechanikowi stary klocek wpadł pod ochronną blaszkę a ten idiota zamiast go wyjąć to założył nowe klocki i zostawił. Takie cuda też się zdarzają więc posłuchaj dokładnie co i kiedy stuka bo to wcale nie musi mieć związku z zawieszeniem.

Aug-10-2013 23:11:05
Category: Forum
Forum: RENAULT

Nie no bez przesady.Pisząc zwykły miałem na myśli przewód przystosowany do paliwa, oplot te sprawy. Zastanawiałem się tylko po kiego grzyba pchać tam przewód mogący wytrzymać 10 atmosfer i kosztujący prawie stówę za metr. U mnie w tej chwili jest wężyk, z którego zaczyna wyłazić właśnie tekstylny oplot i po akcji w sklepie myślałem, że może ktoś przy tym już dłubał i chciał zaoszczędzić.

Aug-10-2013 1:08:42
Category: Forum
Forum: RENAULT

Orientujecie się może czy w Lagunie przewody paliwowe (te gumowe) były czymś wzmacniane. Odkryłem, że jeden z przewodów jest bardzo poważnie uszkodzony (jeszcze nie cieknie ale to kwestia czasu). Zapytałem w sklepie i gość mi zaśpiewał za metr 82zł. Zachwalał, że to specjalne przewody od paliwa, ze wzmocnieniami itp. Ja chciałem założyć zwykły wężyk za 5zł za metr.

Jul-30-2013 0:23:36
Category: Forum
Forum: VW

Wbrew pozorom napęd 4x4 przydaje się o cały rok. Cały haczyk budowania napędów polega na tym aby nie dało się odczuć ich obecności a one mimo to działały. W głęboki, kopny śnieg i w błoto to ja bym tego rozwiązania nie polecał bo jak koledzy już pisali, jest to mechanizm skomplikowany i delikatny ale na dojazdy rewelacja.

Jul-30-2013 0:20:09
Category: Forum
Forum: SKODA

Znajomy miał kiedyś opony tej firmy i twierdzi, że za te cenę są w przyzwoite. Jedyny mankament to duża podatność na poślizgi na mokrym. Ogólnie źle nie jest ale dobrze też nie. Jak nie masz kasy to na pewno będą lepsze od nalewek albo jakiś łysych kartofli. Jeśli jednak dysponujesz gotówką to jest milion miejsc gdzie możesz za te pieniądze kupić coś przyzwoitego.

Jul-03-2013 19:03:37
Category: Forum
Forum: RENAULT

To już wiem, że na 100% do wymiany jest stacyjka. Według mechanika nie jest to usterka, która mogła by powodować takie zachowania ale wymienić trzeba bo jak stwierdził mechanik "zdziwię się kiedyś bardzo". Do wymiany poszły też świece, przewody i kilka innych dupereli. Zalecenie jest takie, żebym jeździł spokojnie i obserwował

Jul-02-2013 19:50:36
Category: Forum
Forum: RENAULT

Żeby nie było, nie byłem pijany nie miałem pomroczności jasnej i ogólnie bardzo dobrze się czułem. Od jakiś 15 lat nie zdarza mi się pomylić biegów ani pedałów. Chodzi o to, że wykonywałem lewoskręt na bardzo ruchliwej trasie. W 100% skupiłem się na drodze i sytuacji na poboczu więc pojechałem zupełnie odruchowo. Jak ruszam ze świateł zdarza mi się przyjrzeć kontrolkom (np. oleju czy ładowania) w tym przypadku nie było ani czasu ani możliwości dlatego napisałem, że nie jestem w stanie przeprowadzić pełnej retrospekcji.

Jul-02-2013 0:58:43
Category: Forum
Forum: RENAULT

To była sekunda. Wydaje mi się, że zmieniałem bieg bo nie było ostrego hamowania silnikiem. Szarpnięcie było stosunkowo delikatne więc zakładam, że zgaśnięcie musiało mieć miejsce albo po wciśnięciu sprzęgła albo przy wrzuceniu wyższego biegu. Kontrolki się nie zaświeciły a przynajmniej ja nie zauważyłem. Tak jak pisałem wcześniej odruchowo przekręciłem kluczyk. Odruchowo też wcisnąłem sprzęgło więc nie wiem nawet czy auto nie odpaliłby z pychu. Byłem dziś z furą u kumpla mechanika. Zostawiłem mu samochód i czekam. Wstępnie okazało się, że wszytko gra i nie ma żadnego błędu.

  • Index
  • » Users
  • » Dakar
  • » Profile

Board Info

Board Stats
 
Total Topics:
955
Total Polls:
0
Total Posts:
6105
User Info
 
Total Users:
559
Newest User:
Shakal85
Members Online:
0
Guests Online:
4

Online: 
There are no members online

Najnowsze

forum motoryzacyjne avatar
Autko niby fajnie wyposażone, nowocześnie. I...
in MINI
Oct-19-2018 23:29:44
forum motoryzacyjne avatar
Tak, na Allegro sprawdziłem cenę, faktycznie...
in DAEWOO
Oct-19-2018 23:27:14
forum motoryzacyjne avatar
Nie zmierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:23:03
forum motoryzacyjne avatar
Nie zamierzam się tu z nikim wykłócać na siłę,...
in HYUNDAI
Oct-19-2018 23:22:59
forum motoryzacyjne avatar
Wziąłbym też pod uwagę Mazdę, te autka na...
in Ogólne
Oct-19-2018 23:14:32

Najnowsze wydarzenia

Sorry, no events.
Go to top